ĮŽANGA
Žmogus visuomet ieško paramos.Tik grupėje jis randa galimybę išsakyti savo nuomonę ir susilaukti atsako į savo mintis. Ypač tai svarbu krizių metu, pavyzdžiui, vykstant karui. Modernioje visuomenėje labai padidėja grupės ( darbo, profesinės, mokymosi, politinės ir pan.) vaidmuo. Todėl sociologai, kaip ir socialiniai psichologai, labai daug dėmesio skiria socialinėms grupėms.
Beveik nė vienas žmogus negali gyventi nepriklausydamas grupei ir turi indentifikuoti ( sutapatinti) save su kitais žmonėmis. Vienišių Robinzonų Kruzų dabar sutiksi labai retai, nors ir Robinzonui prireikė Penktadienio. Taigi kiekvienas žmogus dalyvauja kokios nors socialinės grupės veikloje. Socialinė grupė – tai dviejų ar daugiau žmonių bendrija, kuriai būdingas didesnis ar mažesnis bendrumo laipsnis ir kurios nariai nuolat sąveikauja. Žmonės jungiasi į šeimas, draugų, darbo, mokymosi grupes, religines bendruomenes, klubus, politines partijas ir pan, taigi į daugelį mažesnių ar didesnių organizacijų. Socialinės grupės gali burtis pagal įvairius požymius, pavyzdžiui, pagal darbą, interesus, palankumą ir pan. Taigi kiekvienas iš mūsų, išlikdamas asmenybe ir individualybe ( asmenybe, besiskiriančia nuo kitų), visuomet priskiria save tam tikrai grupei ar grupėms, tai apibūdindamas sąvoka “mes”.
Žinoma,ir kiekviena visuomenė gali būti apibūdinama kaip didelė socialinė grupė, besiskirianti nuo kitų grupių. Pavyzdžiui , mes save indentifikuojame kaip lietuvius, atskirdami nuo rusų ar kitų tautybių žmonių. Bet sociologai, nagrinėdami socialines gupes, dažnai turi galvoje mažesnes bendruomenes, pirmiausia tokias, kuriose dauguma narių pažįsta vienas kitą ir nuolat sąveikauja.
Socialinės grupės, kuriose yra daugiau narių, stabilesnės, nes nuo vieno ar net kelių narių ne taip tiesiogiai priklauso grupės egzistavimas.Didelė žmonių grupė sukuria labiau formalizuotą struktūrą, o daugelis statusų ir vaidmenų, taisyklių ir reikalavimų yra reikalingi tam, kad sistema funkcionuotų.
Pasirinkau temą apie socialines grupes, nes pati dirbdama Krašto apsaugos sistemoje tai pat prisiderinu prie keliamų taisyklių, grupės papročių. Kartu su grupe siekiame savo tikslų, galime pasidalyti ne tik sėkme, bet ir nesėkme.
Darbą sudaro įžanga, trys skyriai, išvados, naudotos literatūros sąrašas , priedas su penkiomis...
Šį darbą sudaro 4559 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!