- lietuvių meno pasaulio asmenybė. Romantiškas simbolistas, paveiktas modernistinių judėjimų, gebėjęs maišyti skirtingas meno sritis į vieną ir dėl to laikomas Lietuvos meno virtuozu.
Per trumpa, bet ryškų gyvenimą, M. K. Čiurlionis be garsių dailės ir muzikos kūrinių sukūrė keletą grafikos darbų, bandė plunksną grožinėje literatūroje, poezijoje bei publicistikoje, meninius eksperimentus vykdė fotografijoje. Jis taip pat smalsiai žvelgė į geologiją, geometriją, chemiją, fiziką ir astronomiją, istoriją, domėjosi astrologija ir senąja mitologija, archajiškomis bei moderniomis kalbomis, tiek rytų, tiek vakarų religijomis, klasikine ir naująja filosofija.
Čiurlionio darbuose dominuoja fantastinės būtybės, mistiniai praeities karaliai, lietuvių pagoniškosios kultūros pėdsakai, kosmogonijos* elementai – dievai, planetos, žvaigždės. Šie elementai lydėjo dailininką likusiame jo kūrybiniame kelyje, įgaudami vis konkretesnes ir įtaigingesnes formas.
Nuo pat pradžių Čiurlionis pajautė, kad geriausia jo kūrybinių idėjų išraiškos forma yra cikliškas, pasikartojantis idėjos vaizdinis apmąstymas.
„RAIGARDAS (I)”
1907 m.
„RAIGARDAS (II)”
1907 m.
„RAIGARDAS (III)”
1907 m.
„REX”
1909 m.
ĮKVĖPIMO ŠALTINIS
1905 m. kelionės po Kaukazą ir Krymą metu gimė daug M. K. Čiurlionio įspūdingų bei kūrybingų darbų.
Buvimas didingos gamtos prieglobstyje suteikė naujų jėgų, atvėrė nematytus horizontus, praturtino mąstymą, o patirti įspūdžiai davė peno lakiai vaizduotei ir motyvų būsimai kūrybai.
Kopimas į Kaukazo kalnus ir buvo galimybė išvysti žemę ar jūrą iš paukščio skrydžio, o vėliau ir nutapyti matytus vaizdus.
(„...tapydavau arba šiaip ištisomis valandomis sėdėdavau prie jūros, o ypač saulei leidžiantis visuomet būdavau prie jūros.“ - Čiurlionis apie laiką Kaukazų kalnuose.)
PASAULIO SUTVĖRIMAS (IX)
1905/6 m.
„KALNAS”
1906 m.
„JŪROS KRANTAS”
1905 m.
„UOLA PRIE JŪROS”
1905 m.
„UOLA PAJŪRYJE”
1905 m.
„ANAPA”
M. K. Čiurlionio fotografijų albumėlyje „Anapa“ suklijuotos 1905 m. vasaros fotografijos, darytos Kaukazo kalnų papėdėje, šiaurinėje Juodosios jūros pakrantėje, Anapoje. Albumėlyje yra 48 fotografijos, 39 – priskiriamos M. K. Čiurlioniui.
Nuotraukos leidžia žiūrovui paties dailininko akimis pamatyti tuos vaizdus ir aplinką, kuri jį įkvėpė kūrybai, atsiskleidžiančiai dviejų jūrų peizažų – Baltijos ir Juodosios – įspūdžių palyginimais bei interpretavimais. Vėliau šie įspūdžiai atgijo tapybos darbuose bei žodžio kūryboje.
Kai kurie vaizdai buvo nufotografuoti...
Šį darbą sudaro 696 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!