1.Kokie vidaus oro parametrai svarbūs patalpų mikroklimatui.
Savijauta, žinoma yra subjektyvus pojūtis, atsirandantis kintant temp, drėgmei, oro judėjimui, oro sudėčiai, jo slėgiui, triukšmui, spalvoms ir kt. Šilumos mainai tarp žmogaus ir aplinkos oro priklauso nuo oro temp: juo didesnė fizinė įtampa, tuo žemesnė iki tam tikros ribos turi būti patalpos oro temp, kad žmogaus išskirtas šilumos perteklius neperkaitintų organizmo, ir atvirkščiai – juo nejudresnis darbas, tuo aplinkos temp turi būti aukštesnė, kad žmogaus organizmas nevėstų.
2. Kokie išorės oro parametrai svarbūs statybinės šiluminės fizikos požiūriu.
Siekdamas susidaryti sau palankias sąlygas gyventi, dirbiti ir ilsėtis, žmogus stato pastatus, kuriais atitveria dalį erdvės ir pažeidžia natūralią atmosferos apykaitą. Tarp atitvertos erdvės nuo išorės oro atitvaromis sužadinama šilumos, dujų (oro), drėgmės, garso ir kitų natūralių klimatinių arba dirbtinių veiksnių judėjimą iš aukštesnės energijos būsenos į žemesnę – į patalą arba iš jos. Kuo iš skirtumas yra didesnis tuo stipriau išoriniai veiksniai skverbiasi per atitvaras, ir atvirkščiai, - kuo atitivarų pasipriešinimas skverbimuisi didesnis, tuo mažiau šilumos, drėgmės, oro, garso patenka iš vienos aplinkos į kitą.
3. Šildymo sezono parametrai. Dienolaipsniai.
Visuminis šildymo sezono datų ir trukmių kartojimasis reikalingas šildymo sezono pradžioms, pabaigoms, trukmėms numatyti, o vidutinė šildymo sezono temp – prognozuoti, kiek reikės kuro pastatą apšildyti. Todėl labai svarbi vadinamoji dienolaipsnių vertė. Ji apskaičiuojama kaip šildymo periodo trukmės paromis sandauga su išorės ir vidaus vidutinių temp skirtumu per šį periodą.
4.šilumokaitos būdai.
Laidumas vyksta tiesiogiai susitikus vienodos temp kūnams arba jų dalims. Dažniausiai pasitaiko kietuose vienalyčiuose kūnuose, bet gali vykti ir skysčiuose bei dujose. Konvekcija - toks šilumokaitos procesas kai šiluma perduodama besimaišant nevienodos temp dujų ar skysčių srautams. Ji gali būti natūrali ir priverstinė. Spinduliavimas –vyksta iš materialaus kūno į orą.
5.Madž drėgnumas.
Jis gali būti įvertinamas pagal masę ir pagal tūrį – masinis drėgnumas. U=md-s/ms100; md-drėgnos medž masė. ms-sausos medž masė Tūrinis drėgnumas: =mv/Vm; md-vandens masė, Vm-medž tūris.
6.Šilumos laidumo koef
=d/A, -...
Šį darbą sudaro 2312 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!