Potemės

Senojo Testamento pasakojimų ,,Kainas ir Abelis” ir ,,Abraomo išbandymas” išmintis ir etinės nuostatos

10   (2 atsiliepimai)
Senojo Testamento pasakojimų ,,Kainas ir Abelis” ir  ,,Abraomo išbandymas” išmintis ir etinės  nuostatos 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Senojo Testamento pasakojimų ,,Kainas ir Abelis” ir ,,Abraomo išbandymas” išmintis ir etinės nuostatos Senasis Testamentas, kaip ir visa Biblija, yra neišsekantis vertybių šaltinis. Bibliniuose tekstuose ir grožinėje lietuvių literatūroje labai dažnai kalbama apie krikščioniškąjį gailestingumą, begalinį paklusnumą, pavydą ir savo kaltės pripažinimą. Apie tai kalbama kūrinyje ,,Kainas ir Abelis” kuriame vienas brolis iš pavydo nužudo kitą brolį. Brolžudys gauna atitinkamą atlygį ir yra nubaudžiamas. Paklusnumas iškeliamas kūrinyje ,,Abraomo išbandymas” kuriame Abraomas gauna užduotį kuria Dievas tikrina jo paklusnumą. Tad pabandysiu papasakoti apie paklusnumo, pasiaukojimo ir pavydo reikšmę gyvenime. Kainas ir Abelis – tai tikriausiai geriausiai istorijoje žinomi bibliniai veikėjai, regimi Šventojo Rašto Senajame Testamentè. Jų svarba vertybinių ir žmogiškųjų normų požiūriu yra labai didelė, nes būtent šie veikėjai įprasmina šeimos svarbos ir įvairiausių emocinių problemų reikšmių gáires. Ši istorija viena seniausių ir žinomiausių Šventajame Raštè. Po to, kai buvo išvaryti iš Edèno sodo, Adomas ir Ievà susilaukė vaikų. Pirmas jų sūnus Káinas užaugęs tapo žemdirbiu, o antras sūnus Abelis – piemeniu. Vieną dieną Kainas ir Abelis aukojo Dievui aukas. Abelio auka Dievui patiko, o Kaino auka jis nebuvo patenkintas. Todėl Kainas labai supyko. Dievas jį įspėjo: „Jei nenustosi pykti, padarysi ką nors bloga.“ Bet Kainas į perspėjimą nekreipė dėmesio. Kainas tarė Abeliui: „Eime su manimi į laukus.“ Kai laukuosè jiedu buvo vieni, Kainas užpuolė savo brolį ir jį užmušė. Dievas Kainą nubaudė – išvarė toli nuo namų ir pasakė, kad niekada negalės pas šeimą sugrįžti. Šioje istorijoje mes matome, kad dėl pavydo žmogus padaro tai ko niekada nedarytų. Senajame Testamente taip pat akcentuojamas ir žmogaus paklusnumas, pasiaukojimas ir gailestis. Pasakojimas ,,Abraomo išbandymas” – puikus to pavyzdys: Abraomas paklūsta Dievui ir tuo pačiu bijo jo nemalonės. Istorija apie Abraomo išbandymą mums perteikia tai, kad paklusnumas yra labai svarbi vertybė gyvenime. Abraomas priėmė labai sunkų sprendimą pasirinkdamas tarp savo sūnaus Izaoko gyvybės ir tarp Dievo malonės. Dievas Abraomui pasakė : ,,Paimk savo sūnų savo vienturtį sūnų Izaoką, kurį myli, nueik į Morijos kraštą ir paaukok jį kaip deginamąją auką ten viename kalne, kurį tau nurodysiu.” Izaoko tėvui teko labai sunkus apsisprendimas, nes jis nenorėjo prarasti savo mylimo sūnaus, bet tuo pačiu ir nenorėjo Dievo nemalonės. Jis pasirinko paaukoti savo sūnų ir išvengti Dievo nemalonės. Visa laimė, kad tai buvo tik išbandymas Abraomui - Abraomas nepaaukojo savo mylimo sūnaus Izaoko Dievui. Taip įvyko, nes Abraomui Viešpaties angelas paskutinę akimirką pasakė: ,,Nekelk rankos prieš berniuką

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 529 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
1 psl., (529 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 1 psl., (529 ž.)
  • Word failas 19 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt