Į Vilniaus miesto Naujininkų mikrorajono socialinius darbuotojus kreipėsi ponia R.M., gyvenanti Naujininkų bendrabutyje. Ji teigė, kad yra susirūpinusi 20-metės kaimynės ir jos vaiko, kuriam sukako vieneri metukai, gerove. Ponios R. M. manymu, jaunai merginai labai sunkiai sekasi pasirūpinti sūneliu. Mergina nuolat prašo kaimynų prižiūrėti jos vaiką, o pati kažkur dingsta, kartais net keliom dienom. Ponia R.M. pasakoja, kad Jolanta K. niekur nedirba, gyvena iš motinystės pašalpos. Jos mama, kuri gyveno kartu, numirė prieš 1.5 metų, palikusi dukrai butą, o tėvas jau seniai dingęs be žinios. Jolantos K. vaiko tėvas yra nežinomas ir mergina viena augina sūnų. Kaimynė teigia, kad jauna mergina dažnai vartoja alkoholį, ir jau kurį laiką artimai bendrauja su įtarimą keliančiu 30-mečiu P., kuris gan atgrasiai bei agresyviai elgiasi su kaimynais. Vyras taip pat piktnaudžiaja alkoholiniais gėrimais, ir ponia R.M. baiminasi, kad prieš Jolantą, gal net jos vaiką, yra naudojimas fizinis smurtas.
• Išsiaiškinti ar įmanoma išsaugoti šeimą; įvertinti, kokia yra žala ir ar įmanoma ją sustabdyti.
• Nuspręsti, ar vaiką palikti šeimoje, ar jam būtų geriau augti globos namuose.
1. Surinkti kiekybinę ir kokybinę informaciją tam, kad turėtume objektyvų situacijos įvertinimą (nes kolkas remtąsi tik kaimynės žodžiais); labai svarbu sužinoti, ar prieš klientę buvo panaudotas fizinis smurtas.
2. Sukurti vertinimo schemą.
3. Nustatyti intervencijos kontekstą, jį apibendrinti.
4. Į pagalbos procesą įvesti tarpdisciplininį bendradarbiavimą.
5. Pateikti išvadas.
6. Paruošti rekomendacijas.
Kiekybinės ir kokybinės informacijos duomenys:
Klientas: Jolanta K.
Gimimo data
1986.03.14
Mokymosi metai
1992.09.01 - 2004.06.01
Darbo patirtis
2004.08.31 - 2005.09.20
Mamos mirties data
2005.07.13
Sūnaus gimimas
2005.12.01
Jolanta K. gimė Naujininkų mikrorajone. Augo tik su mama, kuri pati buvo globos namų auklėtinė. Tėvas paliko jas, kai Jolantai buvo vos penkeri, ir nuo to laiko apie jį nėra jokių žinių. Nustatyta, kad klientė augo rizikos šeimoje - jos mama dažnai vartojo alkoholį, dėl to nuolat likdavo be darbo, ir šeima pragyveno tik iš našlės ir našlaičių pensijos. Jokių giminių ši šeima neturi, “draugai” - iš rizikos šeimų.
Iki 7...
Šį darbą sudaro 1022 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!