Konspektai

Saulės elementai

9.0   (2 atsiliepimai)
Saulės elementai 1 puslapis
Saulės elementai 2 puslapis
Saulės elementai 3 puslapis
Saulės elementai 4 puslapis
Saulės elementai 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žodis fotogalvaninis kilęs iš Graikų žodžio Šviesa ir fiziko A. Volto kombinacijos. Jis reiškia tiesioginį saules virtimą energija tai ir atlieka saules elementai. Virtimo procesas pagristas foto efektu kurį pirma karta atrado Alexander Bequerel 1839m. Fotoefektas apibudinamas teigiamų ir neigiamų krūvių nešėjų išlaisvinimu apšvietus paviršių.
Saulės elementai gaminami iš puslaidininkių. Tai medžiagos kurios tampa elektriškai laidžios apšvietus ar apšildžius, bet žemoje temperatūroje puslaidininkiai tampa dielektrikais. Virš 95% visų pasaulyje gaminamų saulės elementų, gamybai yra naudojamas Silicis (Si). Kaip antrasis labiausiai paplitęs žemėje elementas silicis turi pakankamai daug pranašumų, be to jį apdorojant neteršiama aplinka. Saules elementuose panaudojama p ir n sluoksnių sandūra .
Šioje sandūroje dėl šviesos išlaisvintų skirtingų krūvių nešėjų susidaro vidinis elektrinis laukas. Fotonų išlaisvinti laisvieji krūvių nešėjai pradeda judėti link skirtingų tipų laukų. Elektrinis laukas elektronus traukia prie P o skyles prie N tipo puslaidininkio. Elektronų tekėjimas sukelia srovę o celės elektriniai laukai sukelia įtampą. Per metalinius kontaktus elektriniai krūviai paduodami i elemento išore, prijungus išorini sroves imtuvą grandine tekės tiesioginė srovė. Silikono celės yra apytiksliai 10 x 10 cm. Arba 15 x 15 cm. Dydžio. Permatoma anti-atspindžio juostelė apsaugo elementą nuo šviesos praradimo saulės šviesai atsimušus i paviršių. Taip jau atsitiko kad silicis yra labai spindinti medžiaga, kuri gerai atspindi šviesą. Fotonai kurie atsispindi nepanaudojami. Dėl šios priežasties ir yra naudojamas anti-atspindžio sluoksnis. Stiklo sluoksnis dedamas ant viršaus, tam kad apsaugotų celes nuo išorinio poveikio.
F – galinis kontaktas
CHARAKTERISTIKOS
Naudotinas įtampos dydis gaunamas iš sulės elemento priklauso nuo to iš kokios medžiagos yra pagamintas puslaidininkis. Silicyje šis įtampos dydis apytiksliai yra 0,5V. Išėjimo įtampa tik menkai priklauso nuo šviesos stiprumo, o srovė žymiai išauga padidėjus šviesos intensyvumui. Pavyzdyje pavaizduota 100cm2 silicio elementas pasiekia maksimalią 2A srovę, kai
spinduliavimas siekia 1000W/m2
Saulės elemento išėjimas ( įtampa ir srovė ) priklauso nuo temperatūros. Kuo aukštesne elemento temperatūra - tuo mažesnė išėjimo galia, taigi ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1097 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1097 ž.)
Darbo duomenys
  • Elektronikos konspektas
  • 5 psl., (1097 ž.)
  • Word failas 83 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Loginai elementai

Loginai elementai Elektronika Peržiūrėti darbą

Nuolatinės srovės elektrinė grandinė: mišriai sujungti elementai

Nuolatinės srovės elektrinė grandinė: mišriai sujungti elementai Elektronika Peržiūrėti darbą

Elektroniniai elementai

Elektroniniai elementai Elektronika Peržiūrėti darbą

Kompiuterio grandinių elementai

Kompiuterio grandinių elementai Elektronika Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt