Dažnai sunku nustatyti, dėl ko žmogus neteko sąmonės. Šią priežastį padeda atskleisti įvykio aplinkybės bei aplinka, o kartais svarbių žinių gali pateikti įvykio liudininkai. Nukentėjusio artimieji gali papasakoti apie persirgtas ligas ar vartotus vaistus. Kai ką galima išsiaiškinti apžiūrėjus nukentėjusįjį. Svarbu įsidėmėti, jog netekusį sąmonės ligonį reikia apžiūrėti itin atsargiai.
Geriausia, kai pagalbą teikia kompetentingas medicinos personalas, tačiau labai dažnai, kol tokia kvalifikuota pagalba sulaukiama, praeina tam tikras laikas. Todėl svarbu, kad kuo daugiau žmonių mokėtų teikti pagalbą šiuo pirmuoju kritišku momentu. Tai gydymas, kurį vadiname pirmąja pagalba.
Jeigu į įvykio vietą atvykote pirmas ir matote, kad niekas nesiima organizuoti pagalbą, jūs turite būti pasirengęs imtis iniciatyvos.
( paskirstyti užduotis ) bei duoti tiesioginius ir aiškius nurodymus.
• įvertinti situaciją;
• pranešti apie nelaimingą atsitikimą.
Apsaugokite įvykio vietą. Tai reikalinga tam, kad nenukentėtų daugiau žmonių. Eismo nelaimių atvejais reikia išstatyti įspėjamuosius ženklus arba uždegti įspėjamąsias šviesas. Neužmirškite išjungti į avariją patekusių automobilių variklių.
Įvertinkite situaciją. Vertindami nelaimingo atsitikimo mąstą ir sužeistųjų skaičių, visus, kurie neturi sąmonės, paguldyti ant šono. Kuo greičiau nuspręskite, kam reikia pagalbos. Paskirstykite gelbėtojus sužeistiesiems.
Praneškite apie nelaimingą atsitikimą. Surinkite avarinį policijos, ligoninės ar gaisrinės telefono numerį.
Pranešimas
Kas?
Pavardė, adresas iš
kur skambinate
Kas?
Kas atsitiko?
Kur?
Tiksli nelaimingo
atsitikimo vieta.
Gaukite patvirtinimą,
kad pranešimas
priimtas
Gabenkite pas gydytoją ar į
Ligoninę.
• Tam geriausiai tinka
greitosios pagalbos
automobilis.
Sąmonės būklės įvertinimas
Tai, kaip įvertina sąmonės būklę teikiantys pirmąją pagalbą, yra svarbu gydytojams ar ligoninei, kurie bus atsakingi už ligonio gydymą vėliau. Skiriame šiuos sąmonės sutrikimų laipsnius:
• Sąmonė yra, bet ji šiek tiek pritemusi.
• Sąmonė labai pritemusi. Nukentėjusysis žadinamas nepabunda, bet į skausmą reaguoja.
• Sąmonės nėra, į skausmą nereaguoja.
Sąmonė yra, bet ji šiek tiek pritemusi.Šiuo atveju su nukentėjusiuoju įmanoma kalbėtis, bet jis nežino, kur jis yra, kokia dabar mėnesio ar savaitės diena. Nukentėjusysis gali užduoti protingų klausymų, bet jis užmiršta atsakymus ir gali vėl paklausti to paties. Dažniausias klausimas“ Kas
Sąmonė labai pritemusi. Nukentėjusysis žadinamas nepabunda, bet į skausmą reaguoja. Žmogus kalbinamas nereaguoja. Teikiantysis...
Šį darbą sudaro 1472 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!