Konspektai

Programinė įranga

9.2   (3 atsiliepimai)
Programinė įranga 1 puslapis
Programinė įranga 2 puslapis
Programinė įranga 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Programinė įranga, programinės įrangos įvairovė, programinės įrangos klasifikacija.

Ištrauka

Kompiuteris veiksmus atlieka tik tuomet, kai jo atmintinėje įrašyti nurodymai, ką ir kaip atlikti, t. y. kai kompiuteryje yra atitinkamus veiksmus atliekančios programos. Programų gali būti daug ir įvairiausių, priklausomai nuo to, kokius veiksmus norime, kad kompiuteris atliktų. Programų visuma vadinama programine įranga. Programinė įranga gali būti suskirstyta į dvi pagrindines grupes: operacines sistemas ir taikomąsias programas.
Iki šiol apie kompiuterį kalbėjome daugiau kaip apie fizinį įrenginį: iš kokių dalių jis sudarytas, kas jo viduje, kokie papildomi įrenginiai gali būti prijungti ir pan. Visa tai vadinama kompiuterio technine įranga arba aparatūra.
Susipažinome su daugeliu įrenginių, dažnai atliekančių net gana sudėtingus veiksmus. Tačiau kompiuterio techninė įranga – dar ne visas kompiuteris, netgi ne svarbiausia kompiuterio dalis. Kompiuteris – ne televizorius, kurį įjungei, nusistatei reikiamą programą ir žiūri. Kompiuterio paskirtis kitokia – atlikti ne vieną, o daugybę vis kitokių darbų: prisiminkime – padėti žmogui atlikti intelektinius darbus.
Programinės įrangos samprata. Kompiuteris be programų nedaug ką gali arba, tiksliau pasakius, netgi nieko negali daryti. Jam reikalingi nurodymai, ką jis turi daryti.
Vadinasi, žmogus turi parengti nurodymus ir įrašyti juos į kompiuterio atmintinę – tik tada kompiuteris atliks veiksmus. Šie nurodymai turi būti užrašyti kompiuteriui suprantama kalba, pagal sutartas taisykles – programavimo kalba. Todėl ir patys nurodymai vadinami programomis. Kaip rašyti programas, jau susipažinome – II vadovėlio dalyje išmokome sudaryti paprastų uždavinių algoritmus ir užrašyti juos Paskalio programavimo kalbos žymenimis. Praeitame skyriuje panagrinėjome, kaip kompiuteris atlieka komandas – programas. Vadinasi, kai norime, kad kompiuteris išspręstų kurį nors uždavinį, reikia pasinaudoti uždavinio sprendimo programa: reikiamą programą įdiegti į kompiuterį, paprasčiausiu atveju – įrašyti į kompiuterio atmintinę. Skirtingų uždavinių sprendimai (algoritmai) skiriasi. Todėl sudaromos įvairios programos. Jos nuolatos atnaujinamos, tobulinamos, keičiamos.
Taigi programos yra svarbiausi kompiuterio komponentai, nuo jų priklauso visas kompiuterio darbas.
Visuma programų, naudojamų kompiuteriui valdyti arba jame esančiai informacijai apdoroti, vadinama programine įranga.
Programinės įrangos įvairovė. Jūs tikriausiai patys žinote,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 936 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (936 ž.)
Darbo duomenys
  • Informacinių technologijų konspektas
  • 3 psl., (936 ž.)
  • Word failas 37 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt