Daugelyje pasaulio šalių mokesčių sistemas sudaro įvairūs mokesčiai, tačiau labiausiai paplitęs yra pridėtinės vertės mokestis. Valstybėje, kurioje yra įvestas šis mokestis, jį moka kiekvienas. Juk PVM yra vartojimo mokestis, jį sumoka galutinis vartotojas, nesvarbu, ar jis yra fizinis ar juridinis asmuo. Šiam mokesčiui yra skiriama daug dėmesio, įvairių šalių ekspertai mėgina išsiaiškinti PVM taikymo privalumus ir trūkumus.
Pridėtinės vertės mokestis (toliau PVM) mokamas pagal 2002 m. kovo 5 d. Pridėtinės vertės mokesčio įstatymą. PVM objektas yra gaminant prekes, atliekant darbus ir teikiant paslaugas sukurta ir realizuota pridėtinė vertė bei importuojamos prekės.
Prekės, kaip mokesčio objektas, yra: daiktai, numizmatinės paskirties pinigai, visų rūšių energija, nekilnojamasis turtas (išskyrus žeme). Importuojamos prekės, kaip mokesčio objektas, - tai ne Lietuvos prekės, dėl kurių pagal Muitinės kodeksą atsiranda importo skola muitinei. Paslaugos, kaip mokesčio objektas, - tai visų rūšių darbai, paslaugos ir kita mokama veikla, išskyrus atliekamą darbdaviui pagal darbo sutartį.
Įstatymas įtvirtina tokius PVM tarifus: 1) 0 procentų – eksportuotoms prekėms ir už Lietuvos Respublikos ribų suteiktoms paslaugoms; 2)18 procentų - visoms prekėms ir paslaugoms, išskyrus neapmokestinamas prekes (paslaugas), neapmokestinamas importuojamas prekes ir eksportuotas prekes (paslaugas), kurioms taikomas nulinis tarifas; 3) 5 procentų taikomas keleivių vežimo paslaugomas, knygoms, laikraščiams ir žurnalams, taip pat vaistams ir medicinos prekėms ir t.t. 4) 9 procentai tarifas taikomas gyvenamųjų namų statyboms, renovacijos, apšiltinimo ir projektavimo inžinerinių tinklų statybos bei teritorijų tvarkymo paslaugoms.
Apskritai PVM skaičiuojamas taikant 18 procentu tarifą nuo realizuojamų ar importuojamų prekių (teikiamų paslaugų) apmokestinamosios vertės. Mokestiniam laikotarpiui pasibaigus, PVM mokėtojai privalo sumokėti į biudžetą apskaičiuotos PVM sumos už parduotas prekes (suteiktas paslaugas) ir atskaitomos PVM sumos skirtumą, t. y. pardavimo ir pirkimo PVM skirtumą.
Pirkimo PVM - mokestis, kurį ūkio subjektai, pirkdami prekes ar gaudami paslaugas, sumoka kitiems ūkio subjektams, taip pat muitinei ar Valstybinei mokesčių inspekcijai. Pirkimo PVM galima skirstyti į atskaitomą (grąžinamą) ir neatskaitomą (negrąžinamą) PVM. Pardavimo PVM...
Šį darbą sudaro 3112 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!