Potemės

Pragaro metaforiškumas. Dantė „Dieviškoji komedija“

10   (1 atsiliepimai)
Pragaro metaforiškumas. Dantė „Dieviškoji komedija“ 1 puslapis
Pragaro metaforiškumas. Dantė „Dieviškoji komedija“ 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Didysis italų poetas Dantė Aligjeris gimė 1265m. gegužės mėnesį aristokratų šeimoje Florencijoje, mirė 1321m. tremtyje, Ravenoje. Dantė domėjosi politika, viduramžių ir antikos mokslais, filosofija, literatūra, skaitė Pitagorą, Aristotelį, Platoną, Ciceroną, Vergilijų. Antika jo pasaulėžiūroje greta viduramžių krikščionybės užėmė lygiavertę vietą. Tuo jis artimas Renesanso šviesuoliams, o proto universalumu, akiračio platumu, gebėjimu sintetinti jam iš vėlesnių epochų kūrėjų prilygo nebent Johanas Volfgangas Gėtė.
Geriausiai žinomas yra jo kūrinys Dieviškoji komedija. Ši poema laikoma italų literatūros šedevru ir vienu svarbiausių viduramžių Europos grožinės literatūros kūrinių. Dieviškojoje komedijoje Dantė pasakoja apie savo kelionę per pragarą, skaistyklą ir rojų.
Poemą “Dieviškoji komedija” Dantė pradėjo tremtyje 1304m. ir baigė prieš pat mirtį 1321m. Ravenoje. Pats ją buvo pavadinęs „Komedija“ – taip viduramžiais buvo vadinami visi kūiniai su liūdna pradžia, bet laiminga pabaiga, o epitetą „dieviškoji“ jai pridėjo amžininkai, matyt, įvertinę kūrinio genialumą. Kūrinį sudaro trys dalys: Pragaras, Skaistykla ir Rojus. Kiekvieną dalį sudaro 33 giesmės, dar poemoje yra prologas. Dantė šiame kūrinyje pasitelika viduramžių literatūros žanrą regėjimą (dar vadinama vizija, sapnu) – pasakojimą apie kelionę į pomirtinį gyvenimą. O ir visas kūrinys paremtas krikščioniškąja pasaulio samprata, įsigalėjusia viduramžiais ir pakeitusia antikinį žmogaus ir jo vietos visatoje įsivaizdavimą. Antikos mąstytojai ir literatai aukštino žmogaus kūno grožį, jo žemiškuosius žygius ir nuopelnus, o krikščionybė iškėlė kūno ir sielos, žemiškojo (laikino) ir pomirtinio (amžinojo) gyvenimo priešpriešą teigdama, kad svarbiausia žmogaus gyvenime yra siekti nemirtingos sielos išganymo, atsisakant vienadienių mirtingo kūno malonumų. Taigi žmogui dera išsižadėti materialių gėrybių, garbės ir šlovės siekių ir kukliai, dorovingai, išpažįstant Dievo meilę žengti dvasinio tobulėjimo keliu iki pat dangaus vartų, už kurių sielos laukia amžina palaima.
„Dieviškosios komedijos“ veiksmo vieta yra visa visata, o jos veikėjai – žemėje mirusių žmonių vėlės (valdovų, karvedžių, mąstytojų, teologų, garsių istorinių asmenų, kuriuos poetas pažinojo asmeniškai ar buvo apie juos girdėjęs, skaitęs). Komedijos dalis „Pragaras“ pradedama alegorija (ji ypač paplito...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 691 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (691 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 2 psl., (691 ž.)
  • Word failas 15 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Santykis su Antika: Vergilijaus paveikslas. Pragaro metaforiškumas. Dantė „Dieviškoji komedija“

Santykis su Antika: Vergilijaus paveikslas. Pragaro metaforiškumas. Dantė „Dieviškoji komedija“ Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Dantė "Dieviškoji komedija". Norėdamas būti tobulas turi pereiti devynis pragaro ratus

Dantė "Dieviškoji komedija". Norėdamas būti tobulas turi pereiti devynis pragaro ratus Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Pragaro paveikslas Dantės Aligjerio kūrinyje „Dieviškoji Komedija”

Pragaro paveikslas Dantės Aligjerio kūrinyje „Dieviškoji Komedija” Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

DANTĖ - DIEVIŠKOJI KOMEDIJA

DANTĖ - DIEVIŠKOJI KOMEDIJA Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt