Referatai

Plazmos savybės

9.6   (3 atsiliepimai)
Plazmos savybės 1 puslapis
Plazmos savybės 2 puslapis
Plazmos savybės 3 puslapis
Plazmos savybės 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Plazma.
Plazmos savybės.
Plazma kosmose.
Plazmos pritaikymas praktikoje.

Ištrauka

Plazma – iš dalies arba visiškai jonizuotos dujos, kurių teigiamųjų ir neigiamųjų krūvių tankis praktiškai vienodas.
Kai temperatūra labai žema, artima absoliutiniam nuliui, visos medžiagos yra kietos. Šildomos kietosios medžiagos virsta skystomis, o paskui ir dujomis.
Kai temperatūra gana aukšta susiduriant labai greitai judantiems atomams arba molekulėms, prasideda dujų jonizacija. Atsiranda nauja medžiagos būsena – plazma. Vadinasi, plazma yra elektriškai neutrali sistema. Atsižvelgiant į sąlygas, plazmos jonizacijos laipsnis, t.y. jonizuotų atomų skaičius ir jų viso skaičiaus santykis gali būti skirtingas. Visiškai jonizuotoje plazmoje neutralių atomų nėra.
Dujų jonizaciją ir plazmos susidarymą gali sukelti ne tik kaitinimas, bet ir įvairių rūšių spinduliavimas arba dujų atomų bombardavimas greitomis elektringosiomis dalelėmis. Tada gaunama vadinamoji žemos temperatūros plazma.
Plazma turi daugelį specifinių savybių, kurios leidžia ją nagrinėti kaip savitos ketvirtosios būsenos medžiagą.
Plazmos elektringosios dalelės lengvai juda, veikiamos elektrinio ir magnetinio lauko. Dėl to plazmos atskirų sričių elektrinio neutralumo sutrikimas, sukeltas susikaupusių vieno ženklo krūvio dalelių, greitai pranyksta. Susidaręs elektrinis laukas verčia judėti elektringąsias daleles tol, kol atsistato elektrinis neutralumas ir elektrinis laukas pasidaro lygus nuliui.
Skirtingai nuo neutraliųjų dujų, tarp kurių molekulių veikia artisiekės jėgos, tarp elektringųjų plazmos dalelių veikia Kulono jėgos, palyginti lėtai mažėjančios kartu su atstumu. Kiekviena dalelė sąveikauja iš karto su didelių kiekiu aplinkos dalelių. Dėl to šalia betvarkio šiluminio judėjimo plazmos dalelės gali dalyvauti įvairiuose tvarkinguose (bendruose) judėjimuose. Plazmoje lengvai sužadinami įvairios kilmės svyravimai ir bangos.
Plazmos laidumas didėja, didėjant jonizacijos laipsniui. Kai temperatūra aukšta, visiškai jonizuotos plazmos laidumas priartėja prie superlaidininkų laidumo.
Plazma kosmose
Plazma sudaro didelę dalį (apie 99%) Visatos medžiagų. Dėl aukštos temperatūros Saulė ir kitos žvaigždės sudarytos iš visiškai jonizuotos plazmos.
Iš plazmos susideda ir tarpžvaigždinė aplinka, užpildanti erdvę tarp žvaigždžių ir galaktikų.
Tarp žvaigždinės aplinkos tankis labai mažas, vidutiniškai mažesnis negu vienas atomas vienam kubiniam centimetrui. Tarpžvaigždinės aplinkos atomų jonizacija vyksta spinduliuojant žvaigždėms ir kosminiams spinduliams – greitų dalelių srautams,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 614 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (614 ž.)
Darbo duomenys
  • Fizikos referatas
  • 4 psl., (614 ž.)
  • Word failas 295 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt