G. Kalčinskas (2004) ir J. Vavra (2004) teigia, kad ilgą laikotarpį Lietuvoje ir kitose pasaulio šalyse daugiausia dėmesio buvo skiriama įmonės praeities rezultatams, tačiau balanso ir kitų praėjusių laikotarpių rezultatus ir įmonės būklę atspindinčių įmonės ataskaitų analizavimas nėra pakankamas tiek prognozėms sudaryti, tiek sprendimams priimti. Todėl siekiant efektyviai vykdyti veiklą, įmonės, nepriklausomai nuo jų dydžio ar vykdomos veiklos, turėtų pakankamai daug dėmesio skirti planavimui ir planų sudarymui.
Planavimas neatsiejama gyvenimo dalis tiek kiekvieno žmogaus gyvenime, tiek ir versle. Kiekvienas iš mūsų planuoja savo darbus, savo ateitį ir kiekvienam svarbu nors truputi numatyti ir suplanuoti tai, kas laukia ateityje. Dar svarbiau planuoti valdant įmonę ar savo verslą (Bagdžiūnienė, 2006). Pažymėtina tai, jog verslo sėkmė didele dalimi priklauso nuo planavimo. Įmonės pasiekia gerų savo veiklos rezultatų dėka formalios planavimo sistemos (Strateginis marketingo...).
Darbo tikslas: išanalizuoti planavimo procesą ir jo etapus.
Uždaviniai:
1. Apibrėžti planavimo sąvoką;
2. Nustatyti planavimo sudedamąsias dalis, etapus ir principus;
3. Išanalizuoti planavimo proceso fazes ir veiklos tipus;
4. Aptarti prognozavimą ir biudžetavimą;
5. Išanalizuoti planų ir biudžetų rūšys bei jų prognozavimo metodus;
6. Įvertinti kontrolės būtinybę ir planavimo problemas.
1. PLANAVIMO SAMPRATA, JO ESMĖ IR SVARBA
Vaizdžiai planavimą galima apibūdinti kaip garvežį, traukiantį organizavimo, vadovavimo ir kontrolės traukinį (Martinkus et al., 2010). Tačiau toks planavimo apibūdinimas nepadeda suprasti planavimo esmės, reikia platesnio ir aiškesnio jo supratimo. Martinkus, Stoškus ir Beržinskienė (2010) planavimą apibūdina kaip – prioritetinę vadybos funkciją, nurodančią ką ir kada daryti. Taip pat šie autoriai pabrėžia, kad planavimas ne vienkartinis veiksmas, kurio pradžia ir pabaiga aiški, bet tai yra nenutrūkstamas procesas, atspindintis aplinkos pokyčius bei prisitaikymą prie jų. Tuo tarpu Bugakovas ir Mokšin (2010) teigia, kad planavimas yra cikliškas procesas, kurio tikslas parengti organizacijos veiklos schemą, siekiant užsibrėžtų rezultatų esant nustatytai išteklių apimčiai. Lakis, Mackevičius ir Gaižauskas (2010) planavimą apibūdina kaip veiklos tikslų, krypčių, veiksmų ir būdų numatymą norimiems rezultatams pasiekti.
Pats paprasčiausiais ir suprantamiausias požiūris į planavimą...
Šį darbą sudaro 5750 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!