Referatai

Pinigų funkcijos ir pinigų rinka

9.8   (3 atsiliepimai)
Pinigų funkcijos ir pinigų rinka 1 puslapis
Pinigų funkcijos ir pinigų rinka 2 puslapis
Pinigų funkcijos ir pinigų rinka 3 puslapis
Pinigų funkcijos ir pinigų rinka 4 puslapis
Pinigų funkcijos ir pinigų rinka 5 puslapis
Pinigų funkcijos ir pinigų rinka 6 puslapis
Pinigų funkcijos ir pinigų rinka 7 puslapis
Pinigų funkcijos ir pinigų rinka 8 puslapis
Pinigų funkcijos ir pinigų rinka 9 puslapis
Pinigų funkcijos ir pinigų rinka 10 puslapis
Pinigų funkcijos ir pinigų rinka 11 puslapis
Pinigų funkcijos ir pinigų rinka 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Analizuojant makroekonomikos problemas, pinigai yra ypač svarbūs rinkos ekonomikos elementas. Vargu ar rasime šiandien žmogaus veiklos sferą, kur galima būtų apsieti be pinigų. Pinigais apmokama už prekes, paslaugas, grąžinamos skolos, taupoma ir t.t. pinigai ir su jais susijusios problemos vienaip ar kitaip jau buvo ir bus nagrinėjami, kadangi nė vienas ekonominis reiškinys arba procesas negalėjo būti paaiškintas be kainos, o pastaroji yra pinigų funkcionavimo rezultatas.
Pinigai yra mainų priemonė, t.y. tai, ką mes galime duoti mainais už kokį nors mums reikalingą daiktą arba paslaugą. Mes parduodame savo paslaugas už pinigus darbo užmokesčio arba algos pavidalu ir naudojame tuo pinigus norimiems daiktams pirkti (pvz: maistui, rūbams, būstui ir pan.). Faktiškai pinigai yra visa tai, kas konkrečioje visuomenėje plačiai vartojama ir pripažįstama kaip mainų priemonė.
1. Pinigai – kaip mainų priemonė, kurios dėka vyksta prekių mainai tarpininkaujant pinigams. Ekonomikoje jie reikalingi ne patys savaime, bet kaip priemonė, atliekant įvairius sandėrius: prekėms įsigyti ar parduoti. Viena vertus, darbuotojai darbo paslaugas maino į prekes, kita vertus, gamintojai ir vartotojai perka bei parduoda už pinigus prekes. Pinigus, kaip mainų priemonę, galima išreikšti: Pr – P – Pr (čia Pr – prekė parduodama už pinigus, o pastarieji – priemonė nusipirkti reikalingą kitą prekę ar paslaugą Pr).
Siekiant geriau suprasti pinigų kaip tarpininko vaidmenį ekonomikoje, tarkime, pinigų nėra, o prekių mainai vyksta tiesiogiai. Tuo tikslu panagrinėkime baterinės ekonomikos sistemą.
Sandėriai vyksta žymiai sklandžiau, kai mainų priemonė yra pinigai. Jie , atlikdami mainų priemonės funkciją, padeda taupyti laiką, pailginti laisvalaikį, pagaliau leidžia visuomenei pagaminti papildomų prekių ir paslaugų. Šiuo požiūriu pinigai vertinami kaip visuomenės pažangos rodiklis. Vienos mainų priemonės naudojimas prekių mainų procesą padaro efektyvesnį. Šiuolaikinės ekonomikos funkcionavimas be visuotinai pripažintos mainų priemonės neįmanomos.
2. Pinigai – apskaitos (įvertinimo) vienetas, kuriuo nustatomos kainos ir vedama apskaita. Konkretūs materialiniai ištekliai turi savo apskaitos (įvertinimo) vienetą: svoris – kilogramą, ilgis – metrą, o kainos –...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2283 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • 1. Turinys .. 2
  • 2. Įvadas .. 3
  • 3. Pinigų funkcijos 4
  • 4. Pinigų paklausa . 5
  • 5. Pinigų pasiūla 8
  • 6. Pusiausvyra pinigų rinkoje 10
  • 7. Išvada .12

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (2283 ž.)
Darbo duomenys
  • Finansų referatas
  • 12 psl., (2283 ž.)
  • Word failas 88 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt