Analizės

Petro Cvirkos romanas “Meisteris ir sūnūs”

9.2   (2 atsiliepimai)
Petro Cvirkos romanas “Meisteris ir sūnūs”  1 puslapis
Petro Cvirkos romanas “Meisteris ir sūnūs”  2 puslapis
Petro Cvirkos romanas “Meisteris ir sūnūs”  3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Petro Cvirkos romanas “Meisteris ir sūnūs” puikiai parodo, kokia kūrybinė galia slypi paprastuose kaimo žmonėse. Kaime išugdomi tikri menininkai. Tokiais galima laikyti siuvėją Krizą ir meisterį Deveiką. Tačiau ne vien jie yra liaudies meno atstovai. Kiekvienas liaudies žmogus yra savotiškas menininkas. Juk kaime galima pamatyti tiek nuostabių meno kūrinių.

Ištrauka

Petro Cvirkos romanas “Meisteris ir sūnūs” puikiai parodo, kokia kūrybinė galia slypi paprastuose kaimo žmonėse. Kaime išugdomi tikri menininkai. Tokiais galima laikyti siuvėją Krizą ir meisterį Deveiką. Tačiau ne vien jie yra liaudies meno atstovai. Kiekvienas liaudies žmogus yra savotiškas menininkas. Juk kaime galima pamatyti tiek nuostabių meno kūrinių. Pavyzdžiui, kiekvienoje kaimo sodyboje seniau galima buvo rasti kryžių su rūpintojėliu. Kryžius išraižytas nuostabiais ornamentais, o rūpintojėlis tarsi gyvas sėdi, parėmęs galvą.Dar ir dabar kai kur tie kryžiai tebestovi.
O kaip išpuošti kaime įvairiausi namų rakandai: šaukštai, rankšluoščiai, skrynios, spintos! Paėmus tokį šaukštą ir valgyti smagiau.
Negalima pamiršti ir lietuvių liaudies tautosakos. Tai padavimai, legendos, sakmės, dainos, patarlės. Kiek daug jų sukurta! Iš kartos į kartą, iš lūpų į lūpas perduodami šie kūriniai. Tai rodo, kokie puikūs menininkai buvo paprasti liaudies žmonės.
Auksarankis meisteris Deveika - tikras stebukladaris. Iš medžio jis sukuria viską, ką tik įmanoma sukurti. O gal jis galėtų padaryti ir tai, kas neįmanoma? Meisteris dirba kaimo žmonėms. Jis gamina kraičio skrynias, stalus, lovas ir daug kitų daiktų. Tačiau labiausiai jis mėgsta drožti šventuosius. Atsikelia jis kartais naktimis, ir rankos tarsi pačios kyla. Paima meisteris medžio gabalą ir tarsi ima jį minkyti lyg molį. Atsiranda dievuko akys, nosis, galva, visas kūnas. Ir šventasis tarsi atgyja, pradeda kalbėti. Taip ir norisi jam išpasakoti savo bėdas. Tai įrodo ir žmonių pasakojamas nutikimas. Kartą Deveika nešęs dievukus į bažnyčią šventinti, bet jam buvę per sunku. Tada meisteris liepęs kiekvienam iš jų pačiam bėgti. Ir šventieji nuskubėję į bažnyčią.
Tačiau ne tik šventuosius kuria meisteris. Jis gamina tiesiog stebuklingas lazdas. “Pirmą po ranka pakliuvusią nusitveri, - ne lazda, o gyvatė rangosi aplink šakotą medį, liežuvį iškišusi; prie antros - nedrįsk nagų kišti: raguotasis su arklio kanopomis, galbūt neseniai vėlę į pragaro gelmes nujojęs, rodo šėtonišką snukį”. Tos lazdos yra labai brangios, tiesiog neįkainojamos. Krizas, gavęs vieną, nežino,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 773 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (773 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 3 psl., (773 ž.)
  • Word failas 32 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt