Pereinamasis procesas vadinamas toks elektromagnetinis procesas, kuris vyksta elektros grandinėje kol pereinama nuo vieno nusistovėjusio režimo prie kito. Tai įvyksta, kai šuoliu pakinta grandinės struktūra, jos elementų parametrai, taip pat kai prijungiami ir atjungiami šaltiniai. Tačiau pereinamieji procesai galimi tik tokiose grandinėse, kuriose yra reaktyviųjų elementų.
Pereinamųjų procesų analizės tikslas yra nustatyti tiesinės elektros grandinės srovių ir įtampų momentines reikšmes per laiko tarpą nuo pereinamojo proceso pradžios (t = 0), tai yra nuo to momento, kai vienas nusistovėjęs režimas staiga pakinta, iki tada, kai nusistovės kitas režimas. Analizė atliekama sprendžiant tiesinių diferencialinių lygčių sistemą, sudaryta pagal žinomus grandinių skaičiavimo metodus, kai t > 0.
Pereinamieji procesai tiesinėse elektros grandinėse gali būti nagrinėjami įvairiais būdais: klasikinių, operaciniu, dažniniu, būsenos kintamųjų ir kt.
Šiame darbe pereinamieji procesai tiesinėje elektros grandinėje bus nagrinėjami klasikiniu ir operaciniu metodais.
Elektros grandinės režimą, kai įtampa ir srovė laikui bėgant nekinta (nuolatinės srovės grandinė) arba yra periodinės laiko funkcijos (kintamosios srovės grandinės), vadinamas nusistovėjusiu.
Pereinamuoju procesu vadinamas toks elektromagnetinis procesas, kuris vyksta elektros grandinėje kol pereinama nuo vieno nusistovėjusio režimo prie kito. Tai įvyksta, kai šuoliu pakinta grandinės struktūra, jos elementų parametrai, taip pat kai prijungiami ar atjungiami šaltiniai. Tačiau pereinamieji procesai galimi tik tokiose grandinėse, kuriose yra reaktyviųjų elementų.
Pereinamųjų procesų analizės tikslas yra nustatyti tiesinės elektros grandinės srovių ir įtampų momentines reikšmes per laiko tarpą nuo pereinamojo proceso pradžios (), tai yra nuo to momento, kai vienas nusistovėjęs režimas staiga pakinta iki tada, kai nusistovės kitas režimas. Analizė atliekama sprendžiant tiesinių diferencialinių lygčių sistemą, sudarytą pagal žinomus grandinių skaičiavimų metodus, kai ().
Pereinamieji procesai tiesinėse elektros grandinėse gali būti nagrinėjami įvairiais metodais: klasikiniu, operaciniu, dažniniu, būsenos kintamųjų ir kt. Metodas pasirenkamas atsižvelgiant į nagrinėjamos grandinės sudėtingumą, poveikio į grandinę pobūdį, taip pat į pereinamųjų procesų analizės tikslą įvairiose technikos srityse.
Komutacijos dėsniai. Pereinamieji procesai atsiranda grandinėje įvykus komutacijai. Komutacija vadinamas aktyviųjų ir pasyviųjų...
Šį darbą sudaro 1060 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!