Elektrotechnika yra technikos mokslo šaka, apibrėžianti elektrinių ir magnetinių reiškinių teoriją ir jų praktinį taikymą. Daugelyje elektrotechnikos įrenginių panaudojami apriboti elektros srovės keliai, vadinami elektros grandinėmis. Fiziniu požiūriu elektros grandinę sudaro šaltiniai ir imtuvai, kurie sudaro tam tikra grandinės rėžimą.
Elektros grandinės darbo rėžimas, kai srovė ir įtampa laikui bėgant nekinta arba yra periodinės laiko funkcijos kintamosios srovės grandinėse, vadinamas nusistovėjusiu. Tokiam rėžimui būdinga tai, kad šaltinių elektrovaros arba srovės vertės yra nekintamos, grandinių konfigūracija ir parametrai taip pat nekinta. Tokios grandinės šakų srovės bei elementų įtampos yra tokio pat pobūdžio, kaip ir šaltinių. Jos gali būti apskaičiuotos naudojant algebrinius grandinių analizės metodus. Tačiau realiose grandinėse šaltiniai, imtuvai gali būti prijungiami arba išjungiami.
Pakitus grandinės schemai arba jos elementų parametrams, jos nusistovėjęs rėžimas sutrinka. Bet koks grandinės pakeitimas, sutrikdantis nusistovėjusį rėžimą, vadinamas komutacija. Įvykus komutacijai, grandinė pereina nuo vieno nusistovėjusio rėžimo prie kito. Taigi tokie nestacionarūs procesai, vykstantys grandinėje po komutacijos , jai pereinant nuo vieno nusistovėjusio rėžimo prie kito, vadinami pereinamaisiais procesais. Pereinamieji procesai vyksta tik tokiose grandinėse, kuriose yra reaktyviųjų elementų. Tokių procesų analizės tikslas yra nustatyti tiesinės elektros grandinės srovių ir įtampų momentines vertes per laiko tarpą nuo vieno pereinamojo proceso pradžios (t = 0), tai yra tuo momentu, kai vienas nusistovėjęs rėžimas staiga pakinta iki tol, kol nusistovės kitas rėžimas. Analizė atliekama sprendžiant tiesinių diferencialinių lygčių sistemą grandinei po komutacijos, kai t>0. Grandinių teorijoje laikoma, kad komutacijos trukmė yra ∆tk=0. Skaičiuojant pereinamuosius procesus laikoma, kad komutacija įvyksta laiko momentu t = 0. Paskutinis laiko momentas prieš komutaciją žymimas t = -0, o pirmasis laiko momentas po komutacijos žymimas t = +0. Srovių ir įtampų reikšmės prieš pat komutaciją yra žymimos i(-0) ir u(-0), tuoj pat po komutacijos i(+0) ir u(+0).
Kaip jau buvo minėta, jeigu visi grandinės imtuvai yra aktyviosios varžos, tai sroves ir įtampas sieja algebrinis ryšys ir...
Šį darbą sudaro 2048 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!