Darbo tikslas
Ištirti RC, RL ir RLC grandinėse vykstančius pereinamuosius procesus ir išsiaiškinti pereinamųjų procesų ir grandinių elementų parametrų ryšį.
Teorinė dalis
Darbo eiga
Išvados
Ištirti RC, RL ir RLC grandinėse vykstančius pereinamuosius procesus ir išsiaiškinti pereinamųjų procesų ir grandinių elementų parametrų ryšį.
Pereinamuosius (nestacionariuosius) procesus sukelia komutavimas ar perjungimas elektros grandinėse. Komutacija – tai visiškai staigus grandinės elementų parametrų arba grandinės struktūros pakitimas. Kai grandinėje yra energijos kaupiklių (reaktyviųjų elementų), pereinamasis procesas užtrunka (pvz., sekundės dalis), nors teoriškai pereinamasis procesas baigiasi tik per begalinį laiką. Pereinamąjį procesą apibūdina laikinės charakteristikos, t. y. šakų srovių ir elementųįtampų laikinės priklausomybės.
galima išvesti komutavimo dėsnius.
uC(0+)=uC(0_)
Iš komutavimo dėsnių matome, kad, jei prieš komutavimą induktyviojo elemento srovė ir talpinio elemento įtampa buvo lygios nuliui: iL(0_)=0 ir uC(0_)=0 (t.y. pradinės nepriklausomos sąlygos yra nulinės), tai iš karto po komutavimo induktyvusis elementas yra ekvivalentus grandinės trūkiui (6.1 pav.,a), o talpinis elementas yra ekvivalentus trumpikliui (6.1 pav., b).
6.1 pav. Induktyviojo (a) ir talpinio (b) elemtentų atstojamosios grandinės iš karto po komutavimo, esant nulinėms pradinėms sąlygoms
6.2 pav. Induktyviojo ir talpinio elementų atstojamosios grandinės iš karto po komutavimo, esant nenulinėms pradinėms sąlygoms.
Matematinės formulės pereinamiesiems procesams nagrinėti ir skaičiuoti išvedamos iš grandinių teorijos dėsnių ir reaktyviųjų elementų srovės bei įtampos sąryšių:
Grandinėms, kuriose yra tik R ir C arba tik R ir L elementai ir apibūdinamomis pirmojo laipsnio diferencialinėmis lygtimis, jų sprendiniai dėl induktyviojo elemento srovės ir talpinio elemento įtampos yra išreiškiami tokiomis priklausomybėmis:
Iš jų matome, kad pirmosios eilės grandinėse induktyviojo elemento srovės ir talpinio elemento įtampos pereinamajam procesui nusakyti užtenka trijų dydžių: srovės arba įtampos komutavimo metu (tai srovė arba įtampa prieš komutavimą; tai išplaukia iš komutavimo dėsnių), srovės arba įtampos pasibaigus pereinamajam procesui ir grandinės konstantos, vadinamos laiko konstanta ir žymimos Ʈ , kuri RL grandinių atveju yra lygi:
O RC grandinių atveju yra :
Laiko konstantoje dydis R yra grandinės po komutavimo ekvivalenčioji varža induktyviojo elemento arba talpinio elemento gnybtų atžvilgiu.
Bendruoju atveju pirmosios eilės grandinėse pereinamieji procesai apibūdinami tokia formule:
čia x – grandinės elemento srovė arba įtampa;...
Šį darbą sudaro 1366 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!