Aplink mus tyko daug kenksmingų cheminių medžiagų, kurių žalingas poveikis gali būti labai įvairus. Vienos medžiagos gali pakenkti nervų sistemai, kitos smegenų veiklai ir pan. Tad labai svarbu bent jau žinoti kokios medžiagos yra pavojingos mūsų organizmams bei kaip tos medžiagos atpažįstamos.
Darbo objektas – pavojingų medžiagų klasifikavimas ir jų ženklinimas.
Darbo tikslas – pateikti pavojingų medžiagų klasifikaciją bei jų atitinkamą žymėjimą.
2. Nurodyti pavojingų medžiagų ženklinimą.
Pavojingos medžiagos yra bet kokios cheminės ar biologinės skystosios, dujinės arba kietosios medžiagos, keliančios pavojų darbuotojų sveikatai ir saugai.
▪ vėžį;
▪ reprodukcijos funkcijų pakenkimą arba apsigimimus;
▪ smegenų pažeidimus;
▪ nervų sistemos pažeidimus;
▪ astmą;
▪ odos ligas.
Kenksminga cheminė medžiaga – cheminė medžiaga, kuri dėl savo fizikinių – cheminių, cheminių arba toksikologinių savybių, naudojimo būdo arba buvimo darbo aplinkoje gali kelti pavojų darbuotojų sveikatai ar sukelti mirtį arba ūmius ar lėtinius sveikatos sutrikimus, įskaitant visas chemines medžiagas, kurioms yra nustatytos ribinės vertės [1].
Įvairios cheminės medžiagos yra pramonėje ir žemės ūkyje. Plastikiniai, sintetiniai dažai, klijai, tirpikliai, rūgštys, šarmai, pesticidai ir kt. Pažeidus jų vartojimo, saugumo, gabenimo ir kt. tvarką, gali tapti aplinkos užteršimo, žmonių bei gyvulių apsinuodijimo šaltinių. Pvz., amoniako išsiliejimas Marijampolės AB“Merpa“ 1993 m.,geležinkelio avarijos, pesticidų sandėlių gaisrai Utenos, Rokiškio, Šilutės, Kretingos r. 1993-1994 m.,1990 metų Jonavos „Azoto“ avarija, kai sugriuvus saugyklai į atmosferą pateko apie 7000 t. amoniako. Cheminėms medžiagoms degant į atmosferą patenka nemažas kiekis įvairių nuodingų medžiagų: anglies monoksido ( smalkės ), formaldehido, ciano vandenilio, chloro, chloro vandenilio, azoto ir sieros oksidų.
2. KENKSMINGŲ MEDŽIAGŲ SAVYBĖS IR SKIRSTYMAS BEI POVEIKIS ŽMOGAUS ORGANIZMUI
Cheminės medžiagos būna:
▪ Ūmaus poveikio – pasižyminti ardančiomis ar dirginančiomis arba labai toksiškomis savybėmis, kurių veikiamas darbuotojas gali staiga mirti, ūmiai apsinuodyti arba ūmiai susirgti;
▪ Lėtinio poveikio, kurios veikiamas žmogus gali apsinuodyti ar susirgti praėjus tam tikram laikui.
Cheminės medžiagos turi įvairius pavojingumo lygius. Gali būti toksiškosios, radioaktyviosios, sprogstamosios, degiosios, reaktyvinės. Jos turi didelį korozinį aktyvumą. Kenksmingų medžiagų rizikos laipsnis...
Šį darbą sudaro 1609 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!