Patentų teisės objektas yra techninių išradimų apsauga. Technikos ir ekonomikos pažangai garantuoti valstybė išradėjui išduoda patentą, suteikiantį jam monopolinę teisę ekonomiškai panaudoti išradimą. Patentas yra išradėjo intelektinė nuosavybė, ne tik apsauganti jo interesus, bet ir užtikrinanti technikos lygio pažangą.
Atkūrus Lietuvos Respublikos nepriklausomybę, buvo pradėtos įgyvendinti privačios nuosavybės teisė ir asmens ūkinės veiklos laisvė bei iniciatyva. Tai sudarė sąlygas plėtotis privačiam verslui, kurtis įvairių rūšių įmonėms, plėstis ekonominiams ryšiams Lietuvos Respublikoje ir už jos ribų. Vis daugiau dėmesio susilaukdavo teisinė intelektinės nuosavybės objektų registracija ir apsauga. Visų pirma tam reikėjo teisinės bazės, todėl buvo priimti nacionaliniai įstatymai. Tačiau plečiantis valstybiniams ir ekonominiams santykiams, Lietuvoje kuriantis užsienio įmonėms, pritraukiant užsienio investicijas, ne mažiau svarbu tapo ir prisijungti prie tarptautinio ar regioninių sutarčių, reguliuojančių pramoninės nuosavybės klausimus. Ilgą laiką Paryžiaus konvencija dėl pramoninės nuosavybės apsaugos (1883 m. kovo 20d.) buvo vienintelis tarptautinis patentų teisės šaltinis. Tačiau plečiantis ekonominiams ryšiams ir kuriantis tarptautinėms kompanijoms reikėjo susirūpinti patentų apsaugos tobulinimu. Vis daugiau patento saugomų išradimų panaudojant ne vienoje, o keliose valstybėse atsirado poreikis suvienodinti atskirų šalių patentų išdavimo ir apsaugos taisykles. Tai, kad buvo tik nacionaliniai patentų įstatymai, neigiamai veikė išradėjų interesus, nes išradėjas, siekiantis išradimo apsaugos keliose valstybėse, buvo priverstas kiekvienoje valstybėje paduoti atskirą patento paraišką ir įregistruoti patentą. Tam reikėjo daug laiko ir išlaidų, o skirtingos patentų įstatymų nuostatos kėlė daug nepatogumų išradėjų interesams. Dėl minėtų priežasčių buvo pereita nuo nacionalinių patentavimo sistemų prie tarptautinių (EPK ir PCT). Todėl nuo 1994 m. gegužės 22 d. Lietuvos Respublika yra Paryžiaus konvencijos dėl pramoninės nuosavybės apsaugos dalyvė, nuo 1994 liepos 5 d. LR įsigaliojo patentinės kooperacijos sutartis (PCT), o 2004 m. birželio 22 d. LR ratifikavo Europos patentų konvenciją.
3. paduodant tarptautinę paraišką pagal Patentinės kooperacijos sutartį (PCT).
Vertinant kiekvieną iš šių sistemų atskirai, galima pastebėti kai kuriuos skirtumus, dėl kurių būtent ir turi apsispręsti kiekvienas pareiškėjas....
Šį darbą sudaro 7378 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!