Rašiniai

Palyginkite Putino, Škėmos ir Katiliškio romanų veikėjus: ar jie laisvi žmonės, galintys prisiimti atsakomybę už savo veiksmus i

10   (1 atsiliepimai)
Palyginkite Putino, Škėmos ir Katiliškio romanų veikėjus: ar jie laisvi žmonės, galintys prisiimti atsakomybę už savo veiksmus i 1 puslapis
Palyginkite Putino, Škėmos ir Katiliškio romanų veikėjus: ar jie laisvi žmonės, galintys prisiimti atsakomybę už savo veiksmus i 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Liudas Vasaris – kunigas. Ši profesija sukuria begalę apribojimų, priverčia atsisakyti daugumos gyvenimo malonumų: santuokos, vaikų, linksmybių, naujų potyrių ir pan. Taip pat Liudas Vasaris negali būti tuo, kuo iš tiesų nori – tai poetu. Tai taip pat savotiškas suvaržymas, kurybos laisvės atėmimas.
Garšva norėtų nusivilkti uniformą ir būti tiesiog žmogus, kūrybinė asmenybė, tačiau jo laisvę negailestingai suvaržo būtinybė užsidirbti pragyvenimui. Toks darbas yra tiesiog pražūtingas – jis kenčia lyg narve užda­rytas dresuotas žvėris, kuris dar neužmiršo laisvės. Tai gyvenimas – kalėjimas.
Tilius tampa visiškai priklausomas nuo Monikos, jos valdomas. Jis prisiriša prie jos ir be jos nebeįsivaizduoja tolimesnio savo gyvenimo, kas liudija apie Tiliaus asmeninės laisvės suvaržymą. Jo laisvę varžo ir darbas: Jis privalo dirbti Doveikos vienkiemyje samdiniu, nes negavo išsvajotos valdiškos tarnybos.
Liudas Vasaris, Antanas Garšva ir Tilius Gelažius – tai laisvę praradę žmonės. Liudas Vasaris laisvės neteko dėl kunigystės, kūrybos suvaržymo, Antanas Garšva – dėl liftininko pereigų bei svetimos, širdžiai nepriimtinos užsienio aplinkos, o Tilius Gelažius – dėl meilės Monikai ir samdinio darbo. Būtų galima teigti, jog visi šie veikėjai laisvę prarado dėl savo neryžtingumo, nuolankumo bei paklusnumo.
ATSAKOMYBĖ UŽ SAVO VEIKSMUS, GEBĖJIMAS KURTI SAVO LIKIMĄ
Negali apsispresti, kurį kelią pasirinkti – poeto ar kunigo. Nors jo meniškos sielos tikrasis pašaukimas - kūryba, (ką Liudas Vasaris puikiai supranta) jausdamas pareigą tėvams, nenorėdamas jų įskaudinti jis pasirenka kunigo kelią. Liudas Vasaris jaučiasi nelaimingas, negalėdamas daryti to, kas širdžiai miela ir brangu. Jis yra ne tiek išorinių aplinkybių, kiek savęs paties auka. Visų bėdų pagrindinė priežastis yra jis pats. Jis nuolat maištauja, bet nie­kad iki galo. Iš kunigystės jis negali išsivaduoti dėl to, kad nelaisvė ir maištas yra tapę jo būties forma, jo buvimo būdu. Nepaisant to, Liudas Vasaris prisiima atsakomybę dėl savo, kaip kunigo, pareigų ir atsakingai atlieka jas. Romano pabaigoje Liudas Vasaris, kaip ir jo autorius realybėje, meta kunigystę dėl Auksės, kas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 721 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (721 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (721 ž.)
  • Word failas 16 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt