Referatai

Pagoniui svarbiausia...

10   (3 atsiliepimai)
Pagoniui svarbiausia... 1 puslapis
Pagoniui svarbiausia... 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Trumpai ir aiškiai apie Pagonybę ir Pagonis.

Klausimai apie Pagonis į kuriuos atsakymus rasti sunku, Baltai ir pagonybė, Pagonybė literatūroje.

"Pagonys – monoteistinių Judaizmo, Krikščionybės ir Islamo religijų atstovų naudojamas terminas, apibūdinantis senųjų religijų, paprastai politeistinių, atstovus. Paprastai pagonimis vadinami senųjų Europos religijų atstovai, o Afrikos ir kitų ankstyvųjų religijų atstovai apibūdinami kaip animistai pagal jų tikėjimą."

Ištrauka

Pagoniui svarbiausia...
Pagonimis buvo laikomi lietuviai, prūsai, latviai, daugelis kitų tautų. Faktiškai visi pirmieji tikėjimai buvo pagoniški. Tai - gamtiniai tikėjimai. Gamta , jos jėgos, jos reiškiniai bei dangaus kūnai buvo sudvasinti, dauguma iš jų įgijo dievybių statusą. Lietuvių pagonių dievas buvo. Praamžius , bet tikima dar buvo į Perkūną, kuris turėjo dar ir kitus vardus-Aukštėjaus, Andajaus , Sutvaro . Perkūnas senų senovėje nereiškė griaustinio, jis reiškė gamtos stichiją, jėgą, einančią medžius, ypač ąžuolus, juos taip per visus kūnus. Pagonys gerbė ugnį, nes ji buvo panaši į saulę, vandenį, nes jis teikė gyvybę, žemę, nes ji maitino ir į ją tekdavo grįžti mirus. Jiems tai buvo šventi dalykai. Gerbė pat laikė šventais. Per kiekvieną šventę svarbiausias ritualas be ugnies uždegimo buvo medžio pasodinimas. Svarbiausios šventės buvo susijusios su Saulės ciklu - tai lygiadieniai, Sulėgrįža (Kalėdos), Rasos, Ilgės(Žiemos metas). Pagonys kabai rimtai žiūrėjo į apeigas, atliekamas gimus kūdikiui, varduves, vestuvių apeigas, laidotuvių apeigas. Jų negalima buvo pažeisti, atlikti reikėdavę labai tiksliai. Svarbiausi žodžiai pagonio gyvenime buvo DORA ir SKAISTA (sąžinė) bei DARNA. O darna įmanoma tik gyvenant didžiulėje meilėje su gamta.
Baltų kultūra čia vadiname kelių Pabaltijo tautų bendrą kultūrinį paveldą, o taip pat gyvąją tradiciją, kurioje žymios šios kultūros apraiškos.
Kai kurie mūsų istorikai baltų kultūrą laiko civilizacijos prasme gerokai atsilikusia. Europos kontekste mūsų daug kas pavėluota - ir krikštas, ir civilizacija ir t.t. Teigiama, jog toks vertinimas yra objektyvus, paremtas faktais. Vis dėlto, vertinimų matas gali būti ir kitoks, o pati "atsilikimo" sąvoka yra daugiau reliatyvi. Juk tautinio atgimimo laikais, XIX amžiuje, buvo pasirinkta valstiečių kultūra ir jų neišlavinta "atsilikusi" kalba, o ne dvarelių kultūra. Vydūnas beveik visa savo kūryba sprendė savo tautos "atsilikimo" problemą, ieškodamas ir rasdamas savoje kultūroje reikšmingų vertybių, kurios dažniausiais slypėjo tame " atsilikime ". Poetas Jonas Aistis svarstė: "Kartais aš pagalvoju: gal ir mes klaidingai elgiamės, dėdami...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 949 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (949 ž.)
Darbo duomenys
  • Kitų religijų referatas
  • 2 psl., (949 ž.)
  • Word failas 40 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt