Daugeliui finansinių institucijų aštuoniasdešimtieji metai tapo išbandymų periodu. Daugelis iš jų valstybės kontruoliuojančiųjų organų dėka arba bankrutavo arba nutraukė savo veiklą. Pradžioje pagrindinės bankroto priežastys buvo didelė kreditų rizika ir nepakankamas likvidacinių aktyvų dydis. Tačiau paskutiniaisiais metais finansinių institucijų bankrotas dažniausiai siejamas su su taip vadinama procentine rizika.
Šiame darbe bus kalbama, kaip palūkanų normos kitimas veikia investuotojų bei finansinių institucijų aktyvų ir pasyvų vertę. Kaip pavyzdį aptarsime obligacijas, kadangi jų kainų kitimas keičiantis palūkanų normai yra labai panašus kaip ir kitų finansinių instrumentų, tokių kaip komercinių bankų aktyvai ir pasyvai. Išanalizavus obligacijos kainos formavimo metodą ir kaip obligacijas veikia palūkanų norma, tai galėsime panaudoti analizuojant finansinių institucijų krizių problemas, kurios tapo labai aktualios paskutiniais dešimtmečiais.
Obligacijos vertės ir palūkanų normos nustatymą pradėsime nuo būsimosios ir esamosios vertės analizės. Toliau išvesime obligacijos vertės nustatymo formulę ir parodysime kaip išsiskaičiuoja įvairūs šios rūšies vertybinių popierių pelningumo rodikliai. Vėliau susipažinsime su tomis obligacijų charakteristikomis, kurios įtakoja kainų kitimą ir su rizikos samprata keičiantis palūkanų normai. Pabaigoje apžvelgsime palūkanų normos rodiklius, kurie įgavo pavadinimą “kompensavimo terminas“; sužinosime kokiu būdu tai gali būti taikoma finansinių instrumentų ir kitokių investuotojų norinti įvertinti investicijų rizikingumo dydį. Jeigu jums reikėtų daryti pasirinkimą tarp obligacijų, kurių išpirkimo laikotarpis lygus aštuoniems ir dešimčiai metų, o metiniai mokėjimai sudaro 5 ir 7 procentus jų nominalios vertės, kaip nustatyti, kuri iš jų yra labiau rizikingesnė? Perskaitę šį skyrių išmoksime panaudoti sąvoką “kompensavimo terminas” vienos ar kitos akcijos rizikingumo palyginimui ir gausime atsakymą į užduotą klausimą. Taigi mes trumpai aptarsime iškilumo sąvoką ir jos įtaką procentinei rizikai.
Prieš susipažįstant su palūkanų normos samprata, obligacijos kainos nustatymu, reikėtų išsiaiškinti turimų pinigų vertės skaičiavimą būsimajam laikotarpiui. Finansuose sakoma, kad pinigai turi laiko vertę ir kad pinigai, kuriuos turite dabar, yra vertingesni už tuos, kuriuos turėsite ateityje. Tai priklauso ne tik nuo infiliacijos ir rizikos, susijusios su pinigų...
Šį darbą sudaro 4913 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!