Namų darbai

Nikelio savybės ir gavimas

10   (3 atsiliepimai)
Nikelio savybės ir gavimas 1 puslapis
Nikelio savybės ir gavimas 2 puslapis
Nikelio savybės ir gavimas 3 puslapis
Nikelio savybės ir gavimas 4 puslapis
Nikelio savybės ir gavimas 5 puslapis
Nikelio savybės ir gavimas 6 puslapis
Nikelio savybės ir gavimas 7 puslapis
Nikelio savybės ir gavimas 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Nikelis - cheminis periodinės elementų lentelės elementas, žymimas Ni, atominis skaičius 28. Atominis svoris - 58.6934. Lydymosi temperatūra 1728 K (1455°C arba 2651°F), virimo temperatūra 3186 K (2913°C arba 5275°F). Nikelis yra lentelės 4-ame periode, XB grupėje. Pagal paplitimą žemės plutoje nikelis yra dvidešimt ketvirtas elementas. Gamtoje randamas daug nikelio turinčiame limonite, garnerite, o taip pat petlandite. Būdingiausias nikelio oksidacijos laipsnis +2. Junginiai, kuriuose nikelio oksidacijos laipsnis +3 yra reti ir sunkiai susintetinami. Nikelis yra pereinamasis elementas.
Viduramžių Vokietijoje, rūdų kalnuose (Erzgebirge) iš vario rūdos buvo išgaunamas rausvas nikelio darinys – nikelinas. Kalnakasiai manė, kad tai esanti vario rūda, tačiau iš jos nepavykdavo išgauti vario, todėl jie manė, kad būsią apgauti kalnų dvasios – Nikelio (panaši istorija buvo su kobaltu). Jie šią rūda pavadino „kupfernickel“ nuo vokiško žodžio „kupfer“ (varis).
Pirmą kartą nikelis buvo izoliuotas ir klasifikuotas kaip cheminis elementas 1751 metais Barono Akselio Fredriko Kronstedto (Axel Fredrik Cronstedt). Jis bandė išgrynint vario rūdą iš „kupfernickel“ mineralo, tačiau vietoj vario, Fredrikas Kronstedtas išgavo baltą metalą, kurį pavadino dvasios vardu, kuri davė savo vardą šiam mineralui - nikeliui.
Po nikelio atradimo, vienintelis šaltinis buvo retas „kupfernickel“, tačiau nuo 1824 metų nikelis buvo išgaunamas kaip šalutinis produktas iš kobalto išgavimo. Norvegija buvo pirmoji šalis, kuri nikelį išgaudavo dideliais kiekiais. Nuo 1848 metų. Nikelio pasirodymas plieno konstrukcijoje 1889 metais padidino nikelio poreikį. Dideli klodai nikelio buvo rasti 1865 metais Naujojoje Kaledonijoje, kuri aprūpindavo beveik visą pasaulį nikeliu 1875-1915 metais. Vėliau atrasti dideli klodai Sudburyje Bazine, Kanadoje 1883 metais, Norilske-Talnakhe, Rusijoje 1920 metais ir Merenskio rife, Pietų Afrikoje 1924 metais, sudarė galimybę dideliai nikelio produkcijai.
Nikelis gaunamas iš rūdų hidrometalurginiu arba pirometalurginiu būdu. Gryninamas elektrolize. Metodas, naudojamas išgauti grynam nikeliui, yra dažnas metalurgijoje. Dauguma nikelio rūdų sudaro nikelio sulfidas (NiS). Šios rūdos yra „skrudinamos“ (kaitinamos ore). Kaitinimas nikelio sulfidą konvertuoja į nikelio oksidą. Tada nikelio oksidas yra veikiamas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1183 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
8 psl., (1183 ž.)
Darbo duomenys
  • Cheminių elementų namų darbas
  • 8 psl., (1183 ž.)
  • Word failas 79 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Sidabro savybės ir gavimas

Sidabro savybės ir gavimas Cheminiai elementai Peržiūrėti darbą

Geležis - gavimas, panaudojimas ir savybės

Geležis - gavimas, panaudojimas ir savybės Cheminiai elementai Peržiūrėti darbą

Geležies savybės ir gavimas

Geležies savybės ir gavimas Cheminiai elementai Peržiūrėti darbą

Gyvsidabris, jo savybės, gavimas bei panaudojimas

Gyvsidabris, jo savybės, gavimas bei panaudojimas Cheminiai elementai Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt