Referatai

Nelytinis ir lytinis dauginimasis referatas

10   (1 atsiliepimai)
Nelytinis ir lytinis dauginimasis referatas 1 puslapis
Nelytinis ir lytinis dauginimasis referatas 2 puslapis
Nelytinis ir lytinis dauginimasis referatas 3 puslapis
Nelytinis ir lytinis dauginimasis referatas 4 puslapis
Nelytinis ir lytinis dauginimasis referatas 5 puslapis
Nelytinis ir lytinis dauginimasis referatas 6 puslapis
Nelytinis ir lytinis dauginimasis referatas 7 puslapis
Nelytinis ir lytinis dauginimasis referatas 8 puslapis
Nelytinis ir lytinis dauginimasis referatas 9 puslapis
Nelytinis ir lytinis dauginimasis referatas 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Nė vienas individas negyvena amžinai. Dauginimasis – vienas iš svarbiausių gyvybės savybių. Kad išliktų rūšis, organizmai turi sugebėti daugintis. Tik daugindamiesi tėviniai individai perduoda paveldimąsias ypatybes savo palikuonims. Gamtoje esama dviejų dauginimosi būdų: tai nelytinis ir lytinis.
Nelytinio dauginimosi būdu per trumpą laiką gali atsirasti daug vienodų palikuonių. Nelytiškai gali daugintis tiek vienaląsčiai, tiek kai kurie daugialąsčiai organizmai. Šiuo būdu besidauginantiems nereikia eikvoti energijos partneriui susirasti. Organizmai gali veiksmingai išnaudoti palankias aplinkos sąlygas. Šiuo metu labai domimasi žmogaus klonavimo galimybėmis, o gamtoje šis procesas vyksta natūraliai ir apima įvairias organizmų grupes. Taigi gamtoje egzistuoja natūralūs klonai, gauti nelytinio dauginimosi būdu.
Prokariotai dauginasi nelytiniu būdu, jų ląstelėms dalijantis pusiau. Prieš pasidalijimą ląstelėje pagaminama DNR kopija. Abi chromosomos atsiskiria ląstelei tįstant į ilgį. Dauginantis nelytiniu būdu pakanka vienintelės motininės ląstelės. Jos palikuonys – visiškai tokie pat kaip motininė ląstelė, nes abiejų ląstelių genų rinkiniai tokie pat. Prokariotai dauginasi nelytiniu būdu, jų ląstelėms dalijantis pusiau. Šis procesas vadinamas skilimu, arba dvinariu dalijimusi, nes susidaro dvi dukterinės ląstelės, abi tokios pat kaip buvusi motininė. Prieš pasidalijimą DNR padvigubėja - susidaro dvi chromosomos, prisijungusios prie plazminės membranos. Po to ląstelė ima tįsti į ilgį, nusitempdama po vieną chromosomą į būsimąsiais naujas ląsteles. Kai ląstelės ilgis maždaug padvigubėja, plazminė membrana ima augti į vidinę pusę tol, kol susidaro sienelė, dalijanti buvusią ląstelę į dvi lygias dalis.
Mitozės metu susidaro verpstė, kuri padeda vienodai padalyti chromosomas abiem dukterinių ląstelių branduoliams. Jie gauna vienodus chromosomų rinkinius. Verpstės siūlai sudaryti iš mikrovamzdelių pluoštelių. Mikrovamzdeliai – tai tuščiaviduriai cilindrai, kurių yra citoplazmoje bei žiuželiuose ir centriolėse. Mikrovamzdeliai yra sudaryti iš baltymų tubulinų. Mikrovamzdeliai susidaro, kai šie baltymai vienas su kitu jungiasi, o išnyksta, kai jie atsiskiria. Ląstelės skeletą sudaro savotiškas tinklas iš tarpusavyje susijungusių skaidulų ir mikrovamzdelių, kurie ima irti vos pradėjus formuotis verpstei. Jie, matyt, naudojami kaip statybinė medžiaga verpstės siūlų mikrovamzdeliams...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1744 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • Įvadas 3
  • Nelytinis dauginimasis3
  • Gyvūnų ląstelių dalijimasis..3
  • Vegetatyvinis augalų dauginimasis.5
  • Žiedinių augalų apdulkinimas6
  • Lytinis dauginimasis7
  • Mejozės fazės.8
  • Gyvūnų apvaisinimas..9
  • Išvados..10
  • Literatūros sąrašas .11

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
11 psl., (1744 ž.)
Darbo duomenys
  • Biologijos referatas
  • 11 psl., (1744 ž.)
  • Word failas 235 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt