Parengė: TV neakivaizd. st. sk.
Šiuo Praktiniame darbe „ Nedarbo lygio tyrimas pagal gyvenamąją vietovę bei administracinę teritoriją“ norima atkreipti dėmesį į pačią opiausią šių laikų problemą mūsų visuomenėje. Remiantis preliminariais duomenimis darbe palyginama nedarbo lygis konkrečioje administracinėje teritorijoje ir atliekamas pagrindinių statistinių rodiklių apskaičiavimas. Taip pat bandoma nustatyti galimas priežastis, kodėl vienoje ar kitoje Lietuvos teritorijoje nedarbo lygis yra skirtingas. Duomenys imami iš Lietuvos statistikos departamento prie LRV svetainės. Skaičiavimai atliekami pagal paskaitose nurodytas formules.
Darbo objektas – Lietuvos administracinė teritorija.
Tyrimo tikslas – apskaičiuoti ir interpretuoti statistinius rodiklius apie nedarbo lygio kitimą pagal gyvenamąją vietovę, bei administracinę teritoriją.
Darbo uždaviniai:
1. Apskaičiuoti pagrindinius Lietuvos apskričių nedarbo lygio statistinius bei santykinius rodiklius.
2. Prognozuoti Lietuvos apskričių nedarbo lygį tolimesniems trims metams.
3. Atlikti Lietuvos apskričių nedarbo lygio tarpusavio ryšių analizę.
1 NEDARBO LYGIO TYRIMAS PAGAL GYVENAMĄJĄ VIETOVĘ BEI ADMINISTRACINĘ TERITORIJĄ
1.1. Pagrindinių statistinių rodiklių apskaičiavimas
Tiriant Lietuvos nedarbo lygį nuo 2005 iki 2008 metų, galima teigti, kad nuo 2005 iki 2006 metų Lietuvos nedarbo lygis ženkliai sumažėjo, nuo 2006 iki 2007 metų taip pat pastebime mažėjimą. Nors nuo 2005 iki 2007 metų nedarbas Lietuvoje mažėjo, tačiau iš 1 pav. matome, kad laikotarpiu nuo 2007 iki 2008 metų Lietuvos nedarbo lygis išaugo beveik 1,5 procento.
1 pav. Bendras nedarbo lygis Lietuvoje
Lyginant Lietuvos nedarbo lygį pagal apskritis (2 pav.) matome, kad didžiausias nedarbas nuo 2005 iki 2007 metų buvo Panevėžio apskrityje. Panevėžio nedarbo lygis nuo mažiausio (Marijampolės apskrities) nedarbo procento skyrėsi, net apie 8%. Kitų apskričių nedarbo procentas per šiuos metus svyravo. O stabiliausias ir mažiausias nedarbo procentas buvo Marijampolės apskrityje
2 pav. Lietuvos nedarbo lygis procentais pagal apskritis
Žemiau pateiktoje lentelėje apskaičiuoti pagrindiniai Lietuvos nedarbo lygio procentiniai statistiniai rodikliai: maksimumas, minimumas, kaimo turizmo sodybų skaičiaus imties plotis, vidurkis, dispersija ir standartinis nuokrypis. Maksimumas ir minimumas parodo didžiausią ir mažiausią nedarbo lygį nagrinėjamu laikotarpiu. Didžiausias Alytaus apskrities procentas buvo 8,3%, Kauno apskrities- 8,9%, Klaipėdos...
Šį darbą sudaro 1891 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!