7. Materialinės gerybės ir ekonominės vertybės. Prekė ir jos savybės.
Visuomenė gyvena tenkindama materialinius ir dvasinius poreikius. Materialinės ir dvasinės. Dvasines gėrybes kuria intelektualai: kompozitoriai, menininkai, architektai (įdėjų, projektų stadija). Materialinės gėrybės gaunamos daugiau per ūkinę veiklą. Materialinė gėrybė, tai yra daiktas, kitaip tariant jį galima paliesti. Ji tenkina žmonių poreikius: žaliavos, miškai, energija, vanduo, paslaugos ir prekės.
jos yra nuosavybės objektas (išskyrus kosmoso gėrybes).
kapitalo ištekliai;
žmonių ištekliai (darbo jėga);
technologijos (intelektinis darbas).
Ekonominės veiklos pagrindinis produktas yra prekė. Prekė – žmogaus darbu sukurtas daiktas skirtas tenkinti kuriuos nors žmogaus poreikius, mainams arba pardavimui. Pagrindinės prekės savybės yra:
vertė – parodo, kiek darbo ir medžiagų sunaudota prekei pagaminti;
vartojamoji vertė – ji gali būti neadekvati prekės vertei. Ji priklauso nuo daugelio faktorių: prekės naudingumo, efektyvumo, kokybės, saugumo, estetinės išvaizdos, patogumo, pasiūlos ir paklausos. Vienam žmogui tam tikra prekė gali būti labai vertinga, kitam gi bereikšmė;
mainomoji vertė – savybė būti išmainytai į kitą daiktą. Ši savybė atsiranda tik rinkoje. Mainai turi būti lygeverčiai. Tačiau tai sunkoka išmatuoti. Populiariausia tai padaryti sąnaudomis, nes naudingumą skirtingi žmonės skirtingai vertina.
20. Įmonės pajamos, jų rūšys. Įmonės pelnas.
Pajamos – vienas pagrindinių įmonės veiklos tikslų, taip pat ir bet kurio verslo (verslininko) tikslas. Pajamos, tai atpildas už versliniko (veslo įmonės) iniciatyvumą, valdymo sprendimų originalumą, naujovių diegimą, atsakomybę už ekonominę riziką. Pajamos gali būti kelių rūšių:
Pajamos iš pagrindinės veiklos. Pagrindinė veikla – valstybės institucijos (savivaldybės, ministerijos, vyriausybės) išduotame leidime (licenzijoje) sankcionuotos veiklos rūšys.
Pajamos iš pagalbinės veiklos. Pagalbinė veikla – veiklos rūšys papildančios pagrindinę veiklą ir susijusios su ja. Leidime (licenzijoje) jos nefiksuojamos.
Pajamos iš kitos veiklos. Kita veikla – visos kitos veiklos rūšys, kurios nereikalauja, kurių nors ypatingų sąlygų, leidimų, bet kurias leidžia valstybės įstatymai. Pavyzdžiui pajamos iš patalpų nuomos, už turimas akcijas ir kt.
Įmonės pelnas, tai vienas pagrindinių ūkinės veiklos tikslų. Yra keletas skirtingų pelno sąvokų:
Bendrasis (buhalterinis) pelnas. Jis gaunamas iš įmonės bendrųjų pajamų atimant...
Šį darbą sudaro 1619 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!