Radialinis mušimas – tai nagrinėjamo paviršiaus geometrinės formos – apskritumo nuokrypis tikrinamame pjūvyje ir bendraašiškumo nuokrypis bazinės sukimosi ašies atžvilgiu. Jis lygus tikrojo paviršiaus didžiausio ir mažiausio atstumų nuo bazinės sukimosi ašies skirtumui statmename sukimosi ašiai pjūvyje.
Galinis mušimas (suminis) – tai suminis nuokrypis, sudarytas iš galinio paviršiaus plokštumo nuokrypio ir to paviršiaus nuokrypio nuo statmenumo bazinės sukimosi ašies atžvilgiu. Jis lygus tikrojo galinio paviršiaus taškų didžiausio ir mažiausio atstumų skirtumui nuo plokštumos, statmenos bazinei sukimosi ašiai. Kai kada galinio paviršiaus mušimas matuojamas ant nustatyto skersmens.
Paviršių tarpusavio padėties nuokrypiai matuojami prietaisais taikant lyginimo metodą. Šiame laboratoriniame darbe matuojamas cilindrinio velenėlio radialinis ir galinis mušimai laikrodiniu arba svirtiniu-krumpliaratiniu indikatoriumi.
Laikrodiniame indikatoriuje matavimo stiebelio judesys per krumpliaračius ir perduodamas krumpliaračiui, prie kurio nejudamai pritvirtinta didžioji rodyklė. Jos pasisukimas per vieną padalą atitinka stiebelio pasislinkimą 0,01 mm. Didžiajai rodyklei apsisukus vieną kartą, mažoji rodyklė pasisuka per 1 padalą, o tai atitinka stiebelio pasislinkimą 1 mm. Indikatoriaus skalę galima pasukti ir nustatyti nulinę padėtį, kai rodyklė yra bet kurioje padėtyje. Matuojant detales, indikatorius įtvirtinamas stove.
Pagal matavimo ribas indikatoriai skirstomi į normalius (matavimo ribos 0–5 mm ir 0–10 mm) ir mažagabaričius (matavimo ribos 0–2 mm ir 0–3 mm). Matavimo jėga 0,8–2 N.
Svirtinės-krumpliaratinės matavimo galvutės mechanizmą sudaro svirtinė ir krumpliaratinė pavaros. Dėl to kinematinės grandinės perdavimo santykį galima padidinti ir gauti gerokai mažesnę padalos vertę, t. y. j = 0,001 mm ir j = 0,002 mm. Svirtinių-krumpliaratinių matavimo galvučių konstrukcijų yra labai daug parodyta vieno apsisukimo svirtinė-krumpliaratinė IG tipo galvutė.
Matuojant radialinį ir galinį mušimą bazinės sukimosi ašies atžvilgiu, detalė tvirtinama prietaiso mušimui matuoti, pavyzdžiui, centruose.
Radialiniam mušimui matuoti indikatorius tvirtinamas laikiklyje. Indikatoriaus stiebelis priglaudžiamas prie matuojamo kakliuko taip, kad jo rodyklė apsisuktų 1 kartą, t. y. gautų pradinį įveržimą, kad indikatorius galėtų rodyti teigiamus ir neigiamus nuokrypius. Indikatoriaus stiebelis nustatomas tiksliai statmenai cilindriniam velenėlio paviršiui, o skalės nulis pasukamas...
Šį darbą sudaro 3003 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!