Analizės

Maironis "Vakaras ant ežero Keturių kantonų" analizė ir interpretacija

9.0   (3 atsiliepimai)
Maironis "Vakaras ant ežero Keturių kantonų" analizė ir interpretacija 1 puslapis
Maironis "Vakaras ant ežero Keturių kantonų" analizė ir interpretacija 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Maironio kūrinio "Vakaras ant ežero Keturių kantonų" analizė ir interpretacija. Aiškiai sukonspektuota ir paruošta greitam mokymuisi.

Ištrauka

Nesunkiai suradęs savo žemiškąjį kelią, lietuvių romantikas Jonas Mačiulis – Maironis visą gyvenimą ieškojo ir kito kelio, daug reikšmingesnio – vedančio į pažinimą ir žmogaus vertės suvokimą. Pats savo kūryba daugeliui padėjo suvokti gyvenimo prasmę. Savo vienintelį poezijos rinkinį „Pavasario balsai“ (1895m.) antruoju leidimu (1905m.) papildė keliais eilėraščiais, tarp kurių buvo mano nagrinėjamas „Vakaras ant ežero Keturių kantonų“.
Šiame eilėraštyje poetas atskleidžia gamtos grožį ir tėvynės ilgesį. Eilėraštis grafiškai išsiskiria į dvi dalis. Pirmose trijose strofose piešiama vaizdinga Šveicarijos gamta. Antroje dalyje (septintoje, aštuntoje ir devintoje strofose) realistiškai ir šiltai prisimenama tėvynė. Šios dvi dalys turi jungiamąją grandį, tai ketvirtas, penktas ir šeštas eilėraščio posmai. Juose poetas kalba apie savo brangias svajones ir jų kelią širdingų prisiminimų apie tėvynę link. Paskutinės dvi strofos sujungia visą eilėraštį. Čia kalbama apie brangiausius jaunystės laikus. Autorius pats savęs klausia: „tai vien tik sapnai?“. Tik būdamas toli nuo tėvynės, jis giliai suvokia, koki ji graži ir brangi. Taip pat grafiškai išsiskiria kiekvienas eilėraščio posmas: pirma ir trečia eilutės parašytos daktilio ir chorėjo metrais, antra ir ketvirta – amfibrachio ir jambo metrais.
Gamtos grožiui atskleisti autorius pasirenka atvirą erdvę, tiek pasakodamas apie svetimos šalies, tiek ir apie tėvynės gamtos grožį. Jis stebi laivą skaisčiose ežero bangose, besileidžiančią saulę, prisimena gimtinės laukuose augančius javus ir dažną sodybą puošiančius jurginus, plačiai banguojančią Dubysą.
Ši Maironio kūrinį priskiriu peizažiniam eilėraščiui. Poetas savo žodžius surikiavo taip, kad mano mintyse iškyla tarsi dailininko nutapytas paveikslas. Jį galiu matyti, jausti jo liūdną nuotaiką ir tėvynės ilgesį. Jau eilėraščio pavadinimas („Vakaras ant ežero Keturių kantonų“) mane nuteikia susimąstymui, nuramina ir manyje kyla prisiminimai... Toje kūrinio dalyje, kuomet autorius prisimena tėvynę, nuotaika skaidresnė, pakilesnė, džiaugsmingesnė. Čia jis piešia pavasarį ir vasarą: „kur palangėms stiebias žemčiūgų žiedai“,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 575 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (575 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 2 psl., (575 ž.)
  • Word failas 30 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt