Lietuvoje miškai užima 33,7 proc. teritorijos (2020 m.). Miškingiausia yra Lietuvos pietrytinė dalis, kur vyrauja nederlingi dirvožemiai, susiformavę ant paskutinio ledynmečio ledo tirpsmo vandenų suneštų smėlių. Šiame regione plyti ir didžiausi Lietuvos miškai: Dainavos (Gudų) giria, Labanoro giria, Rūdninkų giria. Taip pat gan miškinga yra vakarinė Žemaitijos dalis, didelių pavienių miškų masyvų yra ir Vidurio Lietuvos žemumoje, kur tarp derlingų dirvų įsiterpia smėlingi dirvožemiai. Mažiausiai miškų yra derlingiausiuose ir žemės ūkiui tinkamiausiuose regionuose – Šiaurės Aukštaitijoje, Suvalkijoje, taip pat Klaipėdos krašte, Skuodo rajone.
• Lietuvoje miškai užima 33,7 proc. teritorijos (2020 m.). Miškingiausia yra Lietuvos pietrytinė dalis, kur vyrauja nederlingi dirvožemiai, susiformavę ant paskutinio ledynmečio ledo tirpsmo vandenų suneštų smėlių. Šiame regione plyti ir didžiausi Lietuvos miškai: Dainavos (Gudų) giria, Labanoro giria, Rūdninkų giria. Taip pat gan miškinga yra vakarinė Žemaitijos dalis, didelių pavienių miškų masyvų yra ir Vidurio Lietuvos žemumoje, kur tarp derlingų dirvų įsiterpia smėlingi dirvožemiai. Mažiausiai miškų yra derlingiausiuose ir žemės ūkiui tinkamiausiuose regionuose – Šiaurės Aukštaitijoje, Suvalkijoje, taip pat Klaipėdos krašte, Skuodo rajone.
• Miško ištekliai gali būti naudojami skirtingai ir tai gali lemti jų reikšmę sprendžiant klimato kaitos švelninimo uždavinius. Pagal XX a. suformuluotą tvaraus miško išteklių naudojimo koncepciją – miškai auginami ir prižiūrimi taip, kad jie pastovią teiktų visuomenei nenutrūkstamą naudą: jais rūpinamasi nuo pat pasodinimo iki miškas subręs, o vėliau nuėmus derlių ir pasibaigus vienam medyno gyvavimo ciklui, pradedamas naujas.
• Vienkartiniai žaliavos šaltiniai po nukirtimo nebeatkuriami.
• Lietuvoje miškai užima daugiau kaip trečdalį šalies teritorijos, t.y. apie 2,2 mln. ha. Per pastaruosius beveik du dešimtmečius jų plotas padidėjo daugiau kaip 160 tūkst. ha. Miškuose sukauptas daugiau kaip 0,5 mlrd. m3 medienos, iš kurios apie trečdalis – brandžiuose medynuose. Vidutiniškai 1 ha miško išauginta apie 263 m3 stiebų medienos, brandžiuose – apie 345 m3. Nuo 2002 m. įvykę medynų tūrių pokyčiai visais atvejais yra teigiami – tūriai...
Šį darbą sudaro 834 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!