Konspektai

Lietuvos istorija nuo valstybes susikūrimo

10   (1 atsiliepimai)
Lietuvos istorija nuo valstybes susikūrimo 1 puslapis
Lietuvos istorija nuo valstybes susikūrimo 2 puslapis
Lietuvos istorija nuo valstybes susikūrimo 3 puslapis
Lietuvos istorija nuo valstybes susikūrimo 4 puslapis
Lietuvos istorija nuo valstybes susikūrimo 5 puslapis
Lietuvos istorija nuo valstybes susikūrimo 6 puslapis
Lietuvos istorija nuo valstybes susikūrimo 7 puslapis
Lietuvos istorija nuo valstybes susikūrimo 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Apie 1245- 1263m.
1316-1341m.
Jungė prie Lietuvos slaviškas žemes diplomatiniais keliais, vakaruose gynė Lietuvos žemes nuo ordino. 1320m. kryžiuočiai buvo sumušti prie Medininkų. 1323m. Gediminas rašo laiškus popiežiui, Hanzos miestams, aiškina , kad Lietuva nesikrikštija, dėl ordino agresijos, kviečia europiečius į Lietuvą, siekdamas pakelti jos ekonomiką. Gediminas nenorėjo krikštytis ir dėl santykių su slavų žemių kunigaikščiais, nenorėjo jų bloginti.1336m. įvyko Pilėnų gynimas, kurio metu buvo sudeginta pilis, bet priešui nepasidavė.1323m. Gedimino laiške Vilnius paminėtas kaip Lietuvos sostinė. Pastatyta žemutinė Vilniaus pilis , kaip valdovo rezidencija. Aukštutinė pilis gynybinė.
Jaunutis
1341-1345m.
Sostą Gediminas paliko šiam sūnui, manydamas, kad jis sugebės išlaikyti pusiausvyrą, tarp stiprių brolių, tačiau šio valdovo neryžtingumas sukėlė sąmokslą, po kurio sostą perėmė broliai.
Algirdas tapo LDK kunigaikščiu, bet dalijosi valdžia su broliu Kęstučiu
1300-1382m.
1345-1377m.
Algirdas valdė rytinę LDK žemių dalį ir vykdė rytų politiką, Kęstutis valdė vakarinę ir gynė LDK nuo stiprėjančio ordino agresijos. Algirdas užkariavo Smolensko, Seversko, Naugardo, Černigovo žemes., surengė 3 žygius į Maskvą, kurie baigėsi taikos sutartimi. Jis padvigubino LDK žemes.1363m. Algirdas užvaldė Aukso ordos žemes ir laimėjo mūšį prie Mėlynųjų vandenų. LDK atsirėmė į Juodąją jūrą. Kęstutis vykdė vakarų politiką ir atrėmė apie 100 ordino surengtų žygių.1348m. Strėvos mūšis buvo vienintelis nesėkmingas prieš Ordiną. 1362m. Ordinui pavyko sugriauti Kauno pilį, tačiau lietuviai ją greitai atstatė. Algirdas buvo paskutinis kunigaikštis, kuris pagal pagoniškus papročius po mirties buvo sudegintas. Abu sprendė krikšto klausimą, bet jo atsisakė, jautėsi galintys atremti ordino puolimus.
Jogaila
1377-1385m.(po Krėvos sutarties tapo Lenkijos karaliumi)
Jogaila perima Algirdo sostą, tačiau tuo nepatenkinti jo broliai, kurie sukyla prieš Jogailą, siekdami savarankiškumo.1381m. Kęstutis nušalina Jogailą nuo sosto ir perduoda jam valdyti Vitebską.1382m. sukyla Vilniaus miestas prieš Kęstutį ir vėl soste Jogaila. Kadangi Vytautas rėmė tėvą kovoje su Jogaila, tai Krėvos pilyje apgaulės būdu buvo suimti ir įkalinti Kęstutis ir Vytautas. Vytautui pavyko pabėgti, Kęstutis buvo nužudytas. Vytautas kreipėsi į ordiną pagalbos. Ordinas sutinka padėti Vytautui, pareikalaudamas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3763 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (3763 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos konspektas
  • 8 psl., (3763 ž.)
  • Word failas 117 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt