Interpretacijos

Lapino paveikslas "Skerdžiuje"

10   (1 atsiliepimai)
Lapino paveikslas "Skerdžiuje" 1 puslapis
Lapino paveikslas "Skerdžiuje" 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Vinco Krėvės kūryba. Keistuolis, paslaptingas Lapinas. Išorinis portretas ir panašumas su liepa. Santykiai su vaikais. Santykiai su moterimis. Santykiai su vyrais. Lapino artumas gamtai. Lapino mintys apie girią, mišką. Tikėjimas gamtos gyvybe (panteizmas). Lapino santykis su krikščionišku Dievu. Paslaptinga Lapino mirtis. Mano nuomonė apie Lapino santyki su gamta.

Ištrauka

2.3.2 Tikėjimas gamtos gyvybe (panteizmas)
2.4 Lapino santykis su krikščionišku Dievu
2.5 Paslaptinga Lapino mirtis
3. Mano nuomonė apie Lapino santykį su gamta
Lapino paveikslas V.Krėvės ,,Skerdžiuje”
V.Krėvė gimė 1882 m., spalio 19 (7) d., Subartonyje. Jis lietuvių literatūros klasikas, giliai išsimokslinęs, įvairiapusio talento žmogus. ,,V. Krėvė turbūt vienintelis lietuvių rašytojas, tiek daug rašęs ir kalbėjęs apie tikėjimą ir dievus”,- rašo P.Česnulevičiūtė. Kai gyveno Baku mieste (Azerbaidžanas), giliai domėjosi Rytų kultūra, filosofija,,, Krėvė parašė ,,Šiaudinėj pastogėj (1921 m.), ,,Raganius” (1930 m.), ,,Šarūnas” (1911 m.), ,,Skirgaila” (1925 m.) ir kt. Vienas garsiausių jo kūrinių yra ,,Skerdžius” – apie keistuolį skerdžių Lapiną.
Lapinas buvo labai senas, žemo ūgio, tačiau stiprus, drūtas, žilas, bet jaunystėje tikriausiai buvo labai gražus. Jis toks senas, kad niekas net neprisimena jo jauno. Jis labai panašus į Grainio liepą – toji irgi sena, nubujojusi: ,,Kiek tik galiu prisiminti, jiedu visada buvo tokiu pačiu, kaip dabar…”
Visame Pagirių kaime buvo žinomas keistuolis skerdžius. Seniausias, bet vaikiškiausios sielos žmogus sodžiuje. Jis labai gerai sutarė su vaikais. Jiems buvo nesvarbu, kad jis kartais subardavo, nubausdavo. Užtat Lapinas pasakodavo vaikams istorijas apie monus, dvasias. Jiems labai patikdavo jo klausytis. Jei skerdžius pažadėdavo ką parnešti ar padaryti – visada pažadą ištesėdavo. Aišku, vaikai tai degtukų, tai dar ką iš namų vertingo atnešdavo… Tačiau populiarus jis buvo ne vien tarp vaikų…
Moterys Lapiną mėgo turbūt dar labiau nei vaikai, nes jis pas moterį tuščiomis niekada nenueidavo – tai šluotą, tai kokį kita rakandą, ar darbą nudirbti padėdavo – vistiek ne dykai – jis žino, kad jį pamaitins. Moteriškės prižiūrėjo jį taip, kaip neprižiūrėjo savo vyrų.
O vyrai pavydėjo, jo negerbė, net niekino. Pavydėjo, nes moterys daugiau dėmesio skyrė Lapinui, o ne jiems. Negerbė ir niekino, nes tais laikais gerbiami buvo kunigai ar kiti...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 620 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (620 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos interpretacija
  • 2 psl., (620 ž.)
  • Word failas 31 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią interpretaciją
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt