Knygos – pačios ištikimiausios žmogaus gyvenimo palydovės. Jos lydi mus nuo lopšio iki mirties. Su jomis susitinkame dar kūdikystėje, kai motina seka pasaką, paskui jau patys „skaitome“, žiūrėdami paveikslėlius, ir iš keistų ženklų – raidžių – dėliodami pirmą žodį ar sakinį. Taip pamažu, žingsnis po žingsnio, knyga „įeina“ į mūsų gyvenimą ir tampa geru mūsų draugu, bičiuliu, broliu.
O lietuvių rašytojas Vaižgantas, pats būdamas didelis knygų mylėtojas, taip aprašo lietuvių pagarbą knygai: „Pas lietuvį – valstietį knygoms padėti buvo pati garbingoji vieta visoje gryčioje - tai stalas, kur dedama „Dievo dovana“ – duona... Prireikus stalo valgyti ar dirbti, knygos buvo perkeliamos ant lango, ten, kur stovi Dievo mūkelė“.
Knygos, kaip ir žmonės, turi savo istoriją. Jos dalyvavo karuose ir revoliucijose, padėjo nuversti nuo sostų valdovus bei pakeisti santvarką. Slinkę amžiai barstė ir blaškė jas po visas pasaulio šalis. Knygas degindavo inkvizicijos laužuose, drausdavo spausdinti ir platinti, mėtydavo į kanalus, netgi uždarydavo į kalėjimus.
Nežinia, kas pirmieji ir kada pakėlė ranką prieš knygą. Manoma, kad jau III a. pr. Kr. kai kur liepsnojo knygų laužai. Istorikai aprašo vieną Kinijos Cinių dinastijos imperatorių, paliepusį sudeginti visus to meto veikalus, prieštaravusius jo politikai, o žmones, juos skaitančius, gyvus užkasti į žemę. Knygos buvo naikinamos ir vėliau. Pavyzdžiui, ankstyvaisiais viduramžiais, mongolams užpuolus arabų žemes, šimtai tūkstančių knygų buvo sumesta į Tigro upę.
Senovės valdovai bijojo knygose laisvos minties ar idėjos.Jie mėgino palenkti žmogaus mintį ir valią savo politiniams tikslams. Nepajėgdami to padaryti, jie naikino ir žmogų, ir jo knygą. Ypač tuo garsėjo viduramžiai. Tais gūdžiais laikais katalikų bažnyčia „eretiku“ galėjo apšaukti kiekvieną, kuris mąstė kitaip. Taip inkvizicijos laužuose žuvo didieji mokslininkai ir mąstytojai J. Husas, T. Moras, D. Bruno ir kiti. Tačiau, nežiūrint žiaurių represijų, mokslo šviesa sklido. Netekęs kantrybės, popiežius Klemensas VII siunčia raštą vokiečių imperatoriui Karoliui V, kuriame ragina aktyviau „deginti mokslininkus ir padaryti galą knygų...
Šį darbą sudaro 3455 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!