Temos aktualumas. Viena iš korupcijos formų ir visuomenei labiausiai žinomas yra kyšininkavimas. Ši forma yra tiesiogiai siejama su administracine korupcija, pagal kurią vertinamas viešųjų įstaigų skaidrumas ir efektyvumas sprendžiant visuomenei reikšmingus uždavinius. Juk viešųjų paslaugų sistema turi veikti taip, kad kiekvienas asmuo gautų kokybišką paslaugą be jokių neteisėtų mokėjimų, o jos suteikimo mechanizmas būtų teisėtas, paprastas ir aiškus. Šiame darbe siekiama išanalizuoti kyšininkavimo sampratą, priežastis, padarinius bei nurodyti kyšininkavimo prevencijai vykdoma veikla.
Darbo problema. Nors ilgą laiką kalbos apie kyšininkavimą ir jo tyrimus buvo tabu arba atskiros šalies reikalas. Tik visai neseniai tarptautiniu mastu imta kalbėti apie šio reiškinio priežastis, esmę ir pasekmes.Kyšininkavimo problema aktuali visur ir visada. Šis reiškinys akcentuojamas ir politikų savo kalbose ir spaudoje. Kyšiai tebelieka efektyvi verslo bendravimo su daugeliu institucijų priemonė. Kyšininkavimas yra vienas labiausiai slaptas, nematomas, išoriškai nepasireiškiantis nusikaltimas. Tai pripažįsta absoliuti dauguma visuomenės narių, bet ta pati visuomenė taip pat mano, kad kyšiai padeda išspręsti iškilusias problemas. „Transparency International“ pristatė 2016 metų Pasaulinio korupcijos barometrą, kurio rezultatai rodo, kad korupcijos mastai Lietuvoje nemažėja. 24 procentai Lietuvos gyventojų prisipažįsta per pastaruosius dvylika mėnesių davę kyšį.
Temos ištirtumas. Antikorupcinės aplinkos viešajame sektoriuje kūrimo ir įgyvendinimo vadovas.
Korupcijos atpažinimo gairės.
Korupcija privačiame sektoriuje.
P.Eigenas 2006m. knygoje „ Korupcijos tinklas: kaip pasaulinio masto judėjimas kovoja su papirkinėjimu“ aprašo korupcijos priežastis, jos mastus ir padarinius visame pasaulyje.
Rose-Ackerman 2001m. leidinyje „Korupcija ir valdžia: priežastys, padariniai ir reforma“ dėmesį skiria tam, kaip korupcija paveikia besivystančias šalis ir iš socializmo į rinkos ekonomiką einančias šalis. Bei rekomenduoja priemones korupcijai mažinti.
Ališauskienė R. 2005m. knygoje „Lietuvos korupcijos žemėlapis:2001-2004“ –apibendrinti diagnostinių korupcijos paplitimo sociologinių tyrimų rezultatai, bei nagrinėjama Lietuvos gyventojų ir verslo atstovų patirtis susiduriant su kyšininkavimo atvejais, analizuojami korupcijos lygio ir jos poveikio visuomenei vertinimai.
Gustauskas A. straipsnyje „Korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų baudžiamojo teisinio vertinimo aspektai” detalizuojami ir išryškinami atskirų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų –piktnaudžiavimo tarnyba, kyšininkavimo, papirkimo –...
Šį darbą sudaro 3386 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!