Kurie 10 klasėje skaityti kūriniai , jūsų manymu, daro didžiausią įtaką jauno žmogaus brandai?
Daug kas sako kad jaunimas šiais laikais yra pamiršęs kas yra knyga. Aš drįsčiau tam paprieštarauti. Nors skaitymas nėra pirmas jaunų žmonių pasirinkimas tarp laisvalaikio praleidimo būdų, jauni žmonės o ypač tie kurie yra žingeidūs visada gražų vakarą praleis su knyga. Ir nesvarbu ar knyga skirta mokyklai ar savo malonumui knygos yra pilnos išminties svarbios jauno žmogaus brandai. 10 klasėje didelė dalis skaitytų kūrinių buvo mitai, tačiau skaitėme ir šiuolaikinių kūrinių. Dešimtos klasės kursas praturtintas visokio pobūdžio knygų varijuojančių nuo Sofoklio "Antigonės" iki Džeromo D. Selindžerio "Rūgiose prie bedugnės". Aš savo tema atskleidsiu dvejais kūryniais, kurie yra iš skirtingų laikmečių ir aptaria skirtingas probelmas tačiau jie abu praturtina mano ir kitų jaunų žmoniu vaizduotę ir išmintį.
Knygos padeda lavinti vaizduotę.
Knygų skaitymas yra esminis vaizduotės formavimo būdas, mažiems vaikams prieš miega yra skaitomos pasakos, šiek tiek didesni knygas skaito patys. Taip jiems formuojama vaizduotė. Tačiau kad ir koks didelis tampi negalima nustoti lavinti savo vaizduotės. Puikiai vaizduotę lavinanti ir kitaip į viska pažiūrėti verčianti yra Džiordžo Orvelo knyga „Gyvulių ūkis“. Šioje knygoje pasakojama, kaip vieno Anglijos ūkininko gyvuliai užima revoliucionierių vaidmenis. Knyga pradedama ūkyje gyvenusios kiaulės sušauktu susirinkimu kuriame išsakoma jos nuomonė apie netinkama elgesį su ūkio gyvuliais. Pagrindinė problema jog gyvuliai negauna tiek ėdalo kiek patys sunkiai dirbdami nusipelno. Jie sukyla prieš šeimininką, jį išveja ir ūkyje pradeda kurti savarankišką bendruomenę, kurioje visi gyvuliai yra lygūs. Tačiau neilgai trukus išryškėja skirtumai, atsiranda lyderiai – kiaulės. Iš tvarto jos persikelia į buvusio šeimininko namą, gauna daugiau ir geresnio maisto, visus ūkio klausimus sprendžia ne gyvuliai, o kiaulių komitetas. Kiekvienas mokantis bent šiek tiek istorijos skaitydamas šią knyga ar net ir jos aprašymą pastebi jog knyga primena tikrame gyvenime vykusius įvykius. Jog ši knyga yra parašyta perfrazuojant autoriaus paritus ar aplink jį vykusius įvykius t.y antrasis pasaulinis karas. Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu (Henrikas Radauskas). Knyga mums parodo kaip pasitelkiant vaizuotę galima paniekinti tam tikrą valdžią ar kaip daroma knygoje Bolševizmą kurio atstovai yra kiaulės. Autorius mums parodo kaip naudojantis savo vaizduote galima visai nekaltai paniekinti tam tikrus žmones, santvarkas ar problemas kuriu tiesioginis skelbimas viešai ir garsiai galėtu baigtis ir kaleimu ar kažkuo baisiau. Vaizduotę dažnai naudojame kaip pabėgima iš aplink savę esamo pasaulio ar tam tikrų prblemų, tačiau puikiai parodoma yra tai kad kartais su vaizduote reikia ne bėgti o skleisti tam tikrą žinią ir bandyti tvarkyti aplink save esantį pasaulį ir jo negandas.
Šį darbą sudaro 784 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!