Pristatymai

Kristijonas Donelaitis ir "Metai"

10   (1 atsiliepimai)
Kristijonas Donelaitis ir "Metai" 1 puslapis
Kristijonas Donelaitis ir "Metai" 2 puslapis
Kristijonas Donelaitis ir "Metai" 3 puslapis
Kristijonas Donelaitis ir "Metai" 4 puslapis
Kristijonas Donelaitis ir "Metai" 5 puslapis
Kristijonas Donelaitis ir "Metai" 6 puslapis
Kristijonas Donelaitis ir "Metai" 7 puslapis
Kristijonas Donelaitis ir "Metai" 8 puslapis
Kristijonas Donelaitis ir "Metai" 9 puslapis
Kristijonas Donelaitis ir "Metai" 10 puslapis
Kristijonas Donelaitis ir "Metai" 11 puslapis
Kristijonas Donelaitis ir "Metai" 12 puslapis
Kristijonas Donelaitis ir "Metai" 13 puslapis
Kristijonas Donelaitis ir "Metai" 14 puslapis
Kristijonas Donelaitis ir "Metai" 15 puslapis
Kristijonas Donelaitis ir "Metai" 16 puslapis
Kristijonas Donelaitis ir "Metai" 17 puslapis
Kristijonas Donelaitis ir "Metai" 18 puslapis
Kristijonas Donelaitis ir "Metai" 19 puslapis
Kristijonas Donelaitis ir "Metai" 20 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

• Įtaka • Biografija ◦ Vaikystė ir šeima ◦ Išsilavinimas ◦ Gyvenimas po studijų ◦ Kūryba • Istorinis kontekstas ◦ Pietizmas ◦ Apšvietos laikotarpis ◦ Lietuviai Prūsijoje Kristijonas Donelaitis (1714-1780 m.) - poetas, lietuvių literatūros klasikas, liuteronų kunigas. Gimė Lazdynėlių kaime netoli Gumbinės (dab. Gusevo) Prūsų Lietuvoje Šeima Kilęs iš lietuvių laisvųjų valstiečių šeimos. Visi vaikai buvo darbštūs, nagingi. Sūnūs Prūsijoje garsėjo kaip geri meistrai (auksakalys, juvelyras, kalvis). Pats Kristijonas Donelaitis amžininkų buvo vadintas „kiekvienam žinomu“ meistru, „labai didžiu mechaniku“. Kiti vaikai ūkininkavo. Tėvo neteko būdamas šešerių ir nuo tada gyveno labai skurdžiai. Išsilavinimas • Apie 1731 m. Donelaitis pradėjo lankyti Karaliaučiaus Katedros vidurinę mokyklą. 1736-1740 m. Karaliaučiaus universitete studijavo teologiją. • Ir mokykloje, ir universitete jis mokėsi antikinės literatūros, retorikos, užsienio kalbų. Domėjosi mechanika, kitais gamtos mokslais, filosofija, vėlesniuose Donelaičio tekstuose matoma, kad jis gerai išmanė Antikos filosofų ir rašytojų kūrybą. Taigi Karaliaučiaus universitete įgijo gana visapusišką, Apšvietos žmogui būdingą išsilavinimą. • Mokėsi stropiai: vėlesniuose užrašuose pats mini, kad studijų metais „įtemptai dirbęs“. Gyvenimas po studijų • Po studijų buvo paskirtas dirbti mokykloje, vėliau tapo jos vedėju, o dar vėliau buvo paskirtas Tolminkiemio klebonu. • Vedė, tačiau vaikų nesusilaukė ir rašė, jog tuo džiaugėsi, nes šeimos nebūtų galėjęs išlaikyti. • Iš paties Donelaičio bei jo amžininkų užrašų profesoriui D. Kaunui susidaro įspūdis, jog poetas buvo sėslus, vengė žemės darbų, juos užkraudavo žmonai, o pats atsidėjo moksliniams dalykams ir „ganomųjų sielų reikalams“. • Apie Donelaitį kiti sakė, kad pamokslus skaito „su labai dideliu meistriškumu“, buvo „sąžiningas žmogus“ ir „ištikimas draugas“. Jis buvo jautrus, tiesos ieškantis ir už ją kovojantis žmogus. Kūryba • Dažnai rašė eiles, o literatūrinį darbą pradėjo 1740-1743 m. • Išliko šešios Donelaičio pasakėčios („Lapės ir gandro čėsnis“, „Rudikis jomarkininks“, „Šuo Didgalvis“, „Pasaka apie šūdvabalį“, „Vilks provininks“, „Aužuols gyrpelnys“). Tai pirmi originalūs tokio žanro kūriniai lietuvių kalba. RUDIKIS JOMARKININKS Rudikis kartą slaptoms į turgų bėgo medžioti. Bet tas glūpas [kvailas] daikts, niekados ant turgaus nebuvęs, Mislijo, kad tada dovanai tavorą [prekes] parduoda Ir taip jau šunis visus meilingai penėja.

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1513 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Skaidrės (.pptx)
Apimtis
26 psl., (1513 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos pristatymas
  • 26 psl., (1513 ž.)
  • Skaidrės 14 MB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį pristatymą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt