Šiame darbe aptariamas kreditavimas. Kadangi daugiausia kreditavimo formų yra kai kalbama apie tarptautinės prekybos finansavimą, tad šiame darbe būtent ir kalbama apie tarptautinės prekybos finansavimą. Supažindinama su pagrindinėmis kreditavimo rūšimis, sąlygomis ir kitais kreditavimo ypatumais.
• ilgalaikis finansavimas.
Nusakant finansavimą pagal jo trukmę, literatūroje pateikiama nevienareikšmė trumpo, vidutinės trukmės ir ilgo laikotarpio samprata. Tačiau dažniausiai trumpalaikiam finansavimui priskiriamas toks finansavimas, kurio trukmė iki vienerių metų (ši riba gali būti ir viršyta); vidutinės trukmės finansavimas apima laikotarpį nuo vienerių iki ketverių ar penkerių metų; ilgalaikis finansavimas - kurio trukmė ilgesnė nei ketveri ar penkeri metai.
Finansavimo laikotarpio ilgumas priklauso nuo pačios parduodamos prekės. Trumpalaikio gyvavimo prekėms (vartojimo prekėms) dažniausiai pasirenkamas trumpalaikis finansavimas, o ilgalaikėms prekėms (gamybos priemonėms) - ilgalaikis finansavimas.
Dažniausiai nei eksportuotojas, suteikdamas importuotojui mokėjimo termino atidėjimą, nei importuotojas išankstinio mokėjimo atveju nefinansuoja tarptautinės prekybos savo lėšų sąskaita. Tarptautinio sandorio dalyviai mėgina rasti tinkamą refinansavimo alternatyvą, kuri kartu iš dalies apima ir tarptautinės prekybos sandorio apdraudimą.
I. PAGRINDINĖS TRUMPALAIKIO FINANSAVIMO FORMOS
1.1. Kontokorentinis kreditas (overdraftas)
Kontokorentinis kreditas (overdraft) - tai trumpalaikis kreditas, kurį gali gauti banko klientas per nustatytą laikotarpį ir iki iš anksto apibrėžto limito. Nustatytu laikotarpiu kredito gavėjas gali atsinaujinančiai naudotis norimo dydžio kreditu (iki limito ribų).
Taip atsiranda kontokorentas, t. y. einamoji sąskaita, kuri rodo skolos ir indėlio santykį. Kiekvienas mokėjimas pakeičia sąskaitos saldo, kuris rodo arba esantį sąskaitoje indėlį (teigiamas sąskaitos likutis) arba pasinaudojimą kreditu (neigiamas sąskaitos likutis).
Kontokorentiniai kreditai naudojami, siekiant padengti trumpalaikio kapitalo poreikį ir užtikrina galimybę įmonei įvykdyti savo mokestinius įsipareigojimus.
Tarkim, eksportuotojas gali naudoti kontokorentinį kreditą:
- žaliavų, medžiagų, pusfabrikačių pirkimo, transportavimo, draudimo ir sandėliavimo išlaidų, taip pat eksporto prekių gamybos finansavimui;
- eksportuojamų prekių saugojimo, transportavimo ir draudimo išlaidų, taip pat įsiskolinimų, kurie susidaro eksporto sandoriuose, likvidavimo finansavimui.
Importuotojas kontokorentinį kreditą naudoja:
- prekių pirkimo užsienyje finansavimui. Iš šio kredito gali būti padengtas lėšų trūkumas laikotarpiu tarp mokėjimo eksportuotojui įvykdymo ir pajamų už parduotas importuotas...
Šį darbą sudaro 10195 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!