Kraštotvarka – kryptingas kraštovaizdžio formavimas siekiant optimatizuoti žmogaus ir gamtos santykius. Bendrasis kraštotvarkos tikslas yra subalansuoti šalies raidą, nustatant visuomenės ir gamtos santykius bei suformuojant optimalią tautos gyvenamąją, darbo ir poilsio aplinką mūsų kartai ir artimoms kartoms.
Kraštotvarka apima mokslo, planavimo ir praktinės veiklos visus su krašto erdviniu tvarkymu susijusius darbus, pradedant bendruoju krašto planu ir baigiant atskiro pastato patalpinimu aplinkoje, todėl planavimo ir projektavimo procedūroje paprastai dalyvauja architektas, teritorijų planuotojas, kraštovaizdžio architektas, inžinierius.
Lietuvos kraštovaizdis nuolat kinta, ypač keičiasi kaimo kraštovaizdis. Žinoti kraštovaizdžio raidos dėsnius, jo struktūros bei kompozicijos ypatybes ir perimtinas vertybes, suprasti pertvarkymo tendencijas ir suvokti perspektyvines krašto kompleksinio tvarkymo problemas svarbu ne vien kraštovaizdžio architektams bei pastatų projektuotojams, bet ir dizaineriams, kitiems specialistams sprendžiantiems kraštovaizdžio, ekonomikos, ekologijos, žemėnaudos ir socialinius klausimus.
Kiekvienas žmogus gali daug gražaus ir gero papasakoti apie savo gimtinę. Kiekvienas žemės kampelis savitas ir nepakartojamas. Lietuvoje yra kraštas, kuris iš kitų skiriasi daugybe ypatybių. Tai - Varėnos kraštas. Jis pats piečiausias mūsų respublikoje. Gamtos turtų dėka Varėnos kraštas įeina į kuriamą Pietų Lietuvos poilsio regioną.
Varėnos rajonas Lietuvoje pats didžiausias (2419 km2) ir pats miškingiausias (66 proc.). Pati didžiausia iš visų Dainavos giria, kitaip dar Druskininkų – Varėnos miškais vadinama. Varėnos miškai patys grybingiausi ir rudenį sulaukia svečių iš įvairių Lietuvos miestų bei miestelių. Beveik iš visų pusių į šį kraštą veda geri keliai.
Varėnoje pačios karščiausios vasaros ir šalčiausios žiemos. Taip pat, Varėnos kraštas rečiausiai apgyvendintas (apie 15 žm/km2).
Varėna – miškų, smėlingų lygumų ir žemyninių kopų kraštas. Per jį teka kelios didelės ir gražios upės: Nemunas, Merkys, Šalčia. Pati gražiausia – Ūla ir daugybė mažų upelių, tokių kaip Skroblus ar Uosupis. Galime paminėti ir pačias seniausias gyvenvietes kaaip Liškiava, Perloja.
1946 m. buvo įkurta Varėnos apskritis, o 1950 m. – rajonas. Jo ribos plėtėsi naikinant ir prijungiant aplinkinius rajonus, kol pasidarė didžiausias Lietuvoje. Rajonas suskirstytas į 8 seniūnijas....
Šį darbą sudaro 2131 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!