Didžiąją dalį savo gyvenimo žmogus būna tarp kitų žmonių, tik būdamas ir veikdamas kartu su kitais jis gali atskleisti save ir įgyvendinti savo troškimus. Tačiau žmonės, gyvendami ir bendraudami kartu su kitais, neišvengia konfliktų (namuose, darbe, draugų būryje). Kartais konfliktai perauga į agresijos protrūkius, todėl visuomenės nariams būtina mokytis juos spręsti. Konflikto sprendimo būdai priklauso nuo to, tarp ko konfliktas kilo ir dėl ko jis kilo. Asmens vidinį konfliktą sprendžia pats asmuo - mąstydamas, veikdamas, ieškodamas teisingiausio sprendimo. Tarpasmeninius konfliktus geriausia spręsti abipusiu susitarimu, kompromisu. Bendraujant iškyla įvairių nesusipratimų, kurie sukelia konfliktiškas situacijas. Norėdami geriau sužinoti kaip pasielgsime vienoje ar kitoje situacijoje psichologai išskiria konfliktiškų asmenybių tipus. Juos apžvelgsime šiame darbe. Bet iš pradžių turime išsiaiškinti kas yra konfliktas, kokios jo atsiradimo priežastys, sprendimo būdai.
Žymus vokiečių sociologas Georgas Zimelis, laikomas konflikto teorijos tyrimų pradininku.
Konfliktas (lot. conflictus- susidūrimas) - tai priešingų tikslų, interesų, pozicijų, nuomonių ar požiūrių susidūrimas, rimti nesutarimai, kurių metu žmogų užvaldo nemalonūs jausmai ar išgyvenimai.
Konflikto objektai gali būti materialinės vertybės - daiktai, akcijos, nekilnojamas turtas ir pan. Taip pat ir neapčiuopiami dalykai - jausmai, prisirišimas, galimybės, įtaka.
V. Tomas teorema: "Jeigu situacija suvokiama kaip reali - ji tampa reali dėl savo pasekmių, nesvarbu, kiek reali ji buvo". Apibrėžęs situaciją subjektas elgiasi pagal tą apibrėžimą. Jeigu asmuo suvokia situaciją kaip konfliktinę - ji virsta konfliktine, nes asmuo, remdamasis savo suvokimu, elgsis pagal jį rinkdamasis savo elgesio strategiją.
Beje konfliktai - tai ne visada tai, kas yra „neteisinga“, agresyvu ir pan. Konfliktai gali atlikti ir teigiamą vaidmenį: konfliktas - sąntykių, procesų vystymosi šaltinis konfliktas - signalas asmenybei keistis konfliktas - galimybė suartėti konfliktas - galimybė „išelektrinti“ įtemtus sąntykius. Visuminiu požiūriu konfliktai yra tarsi reguliuojanti jėga palaikanti ir padedanti išsaugoti įvairias struktūras. Kenksmingi, neigiami konfliktai pasireiškia tuo, jog: problemos lieka neišspręstos suintensyvėja neigiami sąntykiai jie nestimuliuoja ieškojimų padidėja įtampa, priešiškumas. Konfliktai būna paprasti,...
Šį darbą sudaro 2247 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!