Kompiuterinis vaizdo modelis. Analoginis ir skaitmeninis vaizdas. Sąryšis tarp analoginio ir skaitmeninio vaizdo. Diskretizavimas.
Šiandieniniame pažangiame kompiuterinių technologijų pasaulyje vieneri metai atstoja
šimtmetį. Bankomatai, terminalai, elektroninė komercija, virtuali darbo birža, stebėjimo
priemonės web-kameromis, intelektualūs žaidimai, specializuoti web-leidiniai ir daug kas kita jau seniai mums žinoma. Ateinant multimedijų erai, kai įvairi teksto, vaizdo, judančių vaizdų ir garso informacija keičiama skaitmenine, vis daugiau žmonių gali lengvai gauti ir apdoroti informaciją.
Skaitmeniniai duomenų vaizdavimo principai pagrįsti tuo, kad viską (dydį, spalvą, garsą, t.t.) galima aprašyti skaitmeniniais kodais. Tokiais pat principais yra pagrįsta bet kuri matavimo technika. Jau nuo neatmenamų laikų įprasta skaičiais aprašyti konkrečius faktus arba savybes, pavyzdžiui, ilgį, aukštį, svorį, pinigų sumą. Tačiau tikra revoliucija skaitmeniniame pasaulyje įvyko tada, kai žmonės išmoko matuoti ir aprašyti skaičiais kintamus, dinaminius reiškinius. Skaitmeninis garsas ir video į mūsų namus atėjo būtent per paskutiniuosius tris 20-jo amžiaus dešimtmečius, ir tai įtakojo multimedia technologijos atsiradimą.
Egzistuoja labai daug įrenginių, kurių pagalba skaitmeninis vaizdas gali patekti į personalinį kompiuterį. Tai gali būti vaizdo skanavimo įrenginys, skaitmeninis fotoaparatas, vaizdo kamera ir t.t. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad naujosios skaitmeninės vaizdo kameros beveik nesiskiria nuo senųjų analoginių. Iš tiesų skaitmeninės kameros veikia panašiai kaip VHS, tačiau jomis įrašytą dinaminį vaizdą "FireWire" sąsaja galima įkelti į kompiuterį ir tą pačią akimirką redaguoti. Kad ir kaip būtų keista, šiandien analogines vaizdo kameras jau baigia išstumti skaitmeninės. Fotografuojantys ir filmuojantys mobilieji telefonai dar labiau išplėtė galimybes. Telefonas visada po ranka, tad fotografuoti galima greitai ir paslapčia.
Kad geriau galėtume įsivaizduoti skaitmeninių vaizdų formavimą trumpai panagrinėsim kaip veikia vienas iš skaitmeninio vaizdo gavimo įrenginių – skaitmeninė vaizdo kamera [1].
Skaitmeninė vaizdo kamera (toliau kamera) - tai sudėtingas elektroninis prietaisas, tam tikra fotoaparato ir kompiuterio (multimedijinės informacijos nešėjo) simbiozė, įgyjanti vis didesnę prasiskverbimo į multimediją tendenciją. Iš tikrųjų, iš vienos pusės tai pačios paprasčiausios fotokameros atributai (objektyvas, fotoblykstė, vaizdo ieškiklis), iš...
Šį darbą sudaro 4720 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!