DALYKO „SOCIOLOGIJA“ SAVARANKIŠKA SEMINARO UŽDUOTIS
„Kokios priežastys skatina nusikalstamą individo elgesį visuomenėje?“
Nusikalstamas elgesys yra fenomenas, kuris sukelia nerimą mūsų visų visuomenėje ir tyrinėti jo priežastis yra gana sudėtingas uždavinys. Kai žmogus nepaklūsta kultūrinėms normoms, kurios yra priimtinos reikšmingam visuomenės arba bendruomenės narių skaičiui, vadinama deviacija. Deviacija asocijuojasi su negatyviais reiškiniais (tikintiems žmonėms – su blogiu, o teisininkams – su nusikaltimu), tačiau iš tikrųjų ji tėra kita konformizmo pusė. Vieni žmonės linkę prisitaikyti prie visuomenės elgesio normų, kiti jas pažeisti. Idealių žmonių, kaip ir idealios visuomenės - nėra. Todėl nelogiška būtų nagrinėti nusikalstamą veiklą atskirai nuo jos subjekto - žmogaus.
Viena iš didžiausių priežasčių nusikalstamumui - socialinė aplinka. Dažnai asmens nusikalstamas elgesys kyla iš nepalankių visuomenės socialinių sąlygų, tokiose vietose, kur ekonominė nelygybė, bedarbystė ir nepakankamas švietimas yra plačiai paplitę. Individas, kuris atsiduria tokiomis sąlygomis, gali jaustis prislėgtas, bejėgis ir prarasti viltį savo kuriamos ateities atžvilgiu, todėl griebiasi nusikalstamo elgesio, bandydamas palengvinti savo gyvenimą, nes jam atrodo, kad nėra kitos išeities.
Dar vienas labai svarbus aspektas yra žmogaus psichologiniai veiksniai. Asmeninės emocijos, tokios kaip pyktis, depresija, baimė ar emociškai sunkūs gyvenimo įvykiai gali būti svarbūs veiksniai, kurie skatina asmens nusikalstamą elgesį. Ypač intensyvios arba negatyvios emocijos gali lemti impulsyvų elgesį, kai žmogus veikia neapsvarstęs ir nepagalvojęs apie galimas pasekmes. Stresas taip pat gali atlikti svarbų vaidmenį, nes asmuo gali ieškoti lengvos išeities iš stresinės situacijos naudodamas nusikalstamą veiklą kaip būdą išvengti arba mažinti stresą. Asmenybės asmeninės raidos procesas, ypač vaikystės metu, gali turėti ilgalaikį poveikį elgesiui. Jeigu asmuo auga netinkamose sąlygose, patiria smurtą, mato jį savoje šeimoje ar patiria kitų traumuojančių situacijų, tai gali sukelti vystymosi sutrikimus ir padidinti linkimą į nusikalstamumą. Tai atskleidžia, kad nusikalstamumas dažnai yra ne tik socialinis, bet ir asmeninis reiškinys.
Šį darbą sudaro 570 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!