Rašiniai

Kodėl pasauliui reikia maištininkų? (Vincas Kudirka, Adomas Mickevičius)

10   (2 atsiliepimai)
Kodėl pasauliui reikia maištininkų? (Vincas Kudirka, Adomas Mickevičius) 1 puslapis
Kodėl pasauliui reikia maištininkų? (Vincas Kudirka, Adomas Mickevičius) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Maištas - tai sukilimas ar ginkluotas žmogaus pasipriešinimas prieš valdžią ar savo lemtį. Maištininkų - žmonių, kurie kovoja už savo laisvę, vertybes ir tautą, pasaulyje nėra daug. Jų pagrindinis tikslas sukilti prieš tironiją, skatinti tautiškumą ir kovoti prieš neteisybę. Maištas praeityje yra reikalingas ateities kartoms, kad jos turėtų maištaujančio žmogaus, kuris tobulino pasaulį, drąsiai gynė gimtąjį kraštą, kūriniuose įprasmino praeities svarbą, pavyzdį.
Tautai maištininkai yra labai reikalingi, pažiūrėjus į žmonijos istoriją, galima pastebėti, jog tik per maištą yra tobulėjama ir pasiekiama pergalių. XVIII a. pab. - XIX a. pradžioje Lietuvos istoriniai įvykiai yra ganėtinai įsimintini. Šiuo laikotarpiu Lietuva buvo okupuota ir tapo carinės Rusijos dalimi, buvo vykdomas sparti rusifikacija. Lietuva patyrė daug priespaudos, todėl šiuo laikotarpiu kaip niekad reikėjo maištininkų, kurie skatintų žmones kovoti su carine valdžia, gintų Lietuvos tautos papročius, kalbą, raštą ir tradicijas. Vienas iš ryškiausių tautinio atgimimo veikėjų yra Vincas Kudirka. V. Kudirka - vienas iš tautinio sąjūdžio vadų, laikraščio ,,Varpas” steigėjas ir leidėjas. Jo eilėraštis ,,Varpas” buvo išspausdintas pirmame laikraščio puslapyje. Šis eilėraštis skatina dirbti tautos labui, priešintis caro valdžiai. ,,Varpe” labai didelę reikšmę turi žodžiai: „Kelkite, kelkite, kelkite, kelkite" šiais žodžiais autorius kviečia žmones keltis ir imtis iniciatyvos kobžvojant už tautos laisvę. Taigi, eilėraštyje skamba raginimas tautai. V. Kudirka ragina žmones prabusti ir kol nevėlu kovoti ir priešintis tironams. Šis maištininkas prisidėjo labai daug prie tautos žadinimo ne tik savo eilėraščiais, bet ir savo darbais tautai. Šiuo maištu gal ir nepasiekėme pergalės, tačiau iškovota ir išsaugota buvo labai daug.
Maištas gelbsti tautą bei gali tapti puikia...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 512 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (512 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (512 ž.)
  • Word failas 13 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt