Filosofinis esė.
Žodį matematika, girdime dažnai, mūsų gyvenimas paremtas įvairiais matematiniais reiškiniais: skaičiuojant pinigus parduotuvėje, stebint mokslų vidurkį, valandų skaičius atliekant darbą ir panašiai. Visur mus supa skaičiai, kurie yra matematikos pagrindas. Tačiau retai susimąstome, kas iš tikrųjų yra matematika. Išgirdęs tokį klausimas kiekvienas žmogus net neabejodamas atsakytų paprastai tai aritmetika, įvairūs algebriniai reiškiniai arba geometrinės plokštumos ar erdvinės figūros, trigonometrija. Bet jeigu to pačio žmogaus bandytumėm paklaust kodėl būtent algebra ar geometrija yra matematika, manau atsakymo nesulauktumėm, žmogus tiesiog pasimestų. Pasak R. Norvaišos į šį klausimą reikia žiūrėti kaip į kvietimą rimtai atsižvelgti į reiškinį matematika. Matematika taip pat galima vadinti mokslu ar žinių sistema, šie apibūdinimai daugumai yra paprasti ir aiškūs, atrodo daugiau nereikalaujantys jokių paaiškinimų. Tačiau toks apibūdinimas gali būti visiškai nepriimtinas matematikai, nes tai reiškia a priori priskiriant matematikai gal būt ne visai būdingus bruožus. Pagal apibrėžimą matematika yra mokslas, tiriantis struktūrų kitimų ir erdvių modelius. Formaliai matematika yra aksiomomis apibrėžtų abstrakčių struktūrų nagrinėjimas, naudojant logiką ir matematinius žymėjimus. Tai tik keli apibrėžimai. Tema yra labai plati niekada nebuvo tikslaus ir aiškaus matematikos apibrėžimo, taip pat būtų sunku pasakyti, kuris apibrėžimas yra galutinis ir neginčytinas tiksliai apibūdinantis šį reiškinį – matematika.
Šiandieninė visuomenė yra mažai informuota apie matematiką, joje vykstantys procesai yra tiesiog ignoruojami. Netgi matematikos krypčių studentai nėra pilnai supažindinami su matematika. Studentai yra mokomi teorines žinias pritaikyti praktiškai : skaičiuoja išvestines, ribas , integruoja ir panašiai. Tačiau per visus studijų metus niekada nebuvo užsiminta kas yra skaičius? Arba kodėl būtent vienetas pradeda natūralių skaičių aibę.
Požiūris į matematiką nuolat kito. Plečiantis žmogaus praktinei veiklai rutuliavosi ir pats mokslas, vadinasi ir matematika. Praeito šimtmečio pradžioje matematikai apibrėžti užteko išvardinti tyrimo objektus tai yra skaičius, formas, judėjimus, kitimus ir panašiai. Aplamai, skaitiniai terminai lėtai įėjo į žmogaus gyvenimą, juk skaičiuojant paprastus kasdienius dalykus (vaisius, gyvūnus, įrankius ir pan.) žmogui...
Šį darbą sudaro 1261 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!