Potemės

Kam pasauliui reikalingi maištininkai?

9.6   (3 atsiliepimai)
Kam pasauliui reikalingi maištininkai? 1 puslapis
Kam pasauliui reikalingi maištininkai? 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Pasak anglų rašytojo Oskaro Vaildo, pažiūrėję į žmonijos istoriją pamatytume, kad tik per maištą buvo tobulėjama. Šie autoriaus žodžiai įrodo, jog vis atsirasdavo individų, norinčių pasipriešinti esamai tvarkai ir keisti pasaulį pagal savo viziją. Juos įprasta vadinti maištininkais. Todėl visiškai natūralu, jog kyla klausimas: kam pasauliui reikalingi maištininkai? Kartais visuomenei jie svarbūs tam, kad neleistų įsigalėti visuotiniam blogiui, o kitais atvejais, jog kovotų už geresnį pasaulį.
Visų pirma, maištininkai pasauliui reikalingi tam, kad pasipriešintų blogio apraiškoms. Daugelis žmonių, susidūrę su neteisybe, stengiasi nekreipti dėmesio tam, kad patys nenukentėtų. Jie nesupranta, jog būdami abejingi leidžia blogiui laimėti ir jis niekur nedingsta. Pasak airių politiko, rašytojo Edmundo Berko, vienintelis dalykas, reikalingas blogio triumfui, kad geri žmonės nedarytų nieko. Vadinasi, norit pasipriešinti neteisybei reikia imtis veiksmų. Tuomet atsiranda drąsių individų, kurie labai svarbūs mūsų visuomenėje, nes pirmieji ryžtasi kovoti su blogiu. Vienas iš tokių žmonių buvo XIX a. poetas, rašytojas, Lietuvos tautinio sąjūdžio ideologas Vincas Kudirka. Atsiminimuose ,,Iš mano atsiminimų keletas žodelių” poetas aprašo savo vidinę būseną, kuomet į rankas jam patenka Jono Basanavičiaus leistas laikraštis ,,Aušra”, jis tarsi girdėjo Lietuvą jį šaukiant: ,,Paklydėli, kur iki šiol buvai?” Vincas Kudirka, suvokęs tautiškumo svarbą, visą savo gyvenimą paskyrė Lietuvai. Spaudos draudimo laikotarpiu, nebijodamas pasipriešinti carinės Rusijos įsakymams, Vincas Kudirka leidžia nelegalų laikraštį ,,Varpas”, kuriame skatina visą tautą maištauti ir kovoti už savo valstybės gerovę ir laisvę: ,,Kelkite, kelkite, kelkite, kelkite!” Rašytojas ypač didelį dėmesį skyrė jaunimui, kuriam adresavo eilėraštį ,,Labora!”. Šiose eilėse atsiskleidžia autoriaus dedamos viltys į naująją kartą. Jis tiki, kad jaunimas išlaisvins Lietuvą, todėl Kudirka tarytum veda juos į priekį, skatina sukilti, maištauti dėl Lietuvos nepriklausomybės. Poetas taip pat sukūrė ,,Tautišką giesmę”. Nors sovietinės okupacijos metais ji buvo uždrausta, tačiau žmonės, įkvėpti Vinco Kudirkos maišto, giesmės žodžius ,,Lietuva, Tėvyne mūsų,/Tu didvyrių žemė” giedodavo net slaptai. Analogiška vidine jėga spinduliuojantį individą, maištaujantį prieš pasaulio...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 896 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (896 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 2 psl., (896 ž.)
  • Word failas 164 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt