KAIMO ŽMONIŲ INFORMACINIS RAŠTINGUMAS.
Tikrino: R. Merkienė
Akademija, 2009
PAGRINDINIŲ SĄVOKŲ ŽODYNĖLIS
Informacinė visuomenė – tai atvira, išsilavinusi ir besimokanti visuomenė, kurios nariai gali ir geba taikyti šiuolaikines informacines technologijas visose savo veiklos srityse, moka naudotis šalies bei pasaulio informacijos šaltiniais, o valdžios institucijos užtikrina informacijos prieinamumą ir patikimumą.
Informacinis raštingumas - sugebėjimas pačiam apibrėžti savus informacinius poreikius, mokėti veiksmingai ir efektyviai naudotis kompiuteriniais informacijos šaltiniais, sugebėti pačiam kurti ir tvarkyti savus informacijos šaltinius, sugebėti panaudoti informaciją savo tikslams siekti, suvokti ekonominius, teisinius socialinius bei etinius informacijos gavimo ir panaudojimo klausimus.
IT – informacinės technologijos.
Skaitmeninė atskirtis - apibrėžiama kaip socialinės padėties skirtumas tarp naudojančių ir nenaudojančių informacines technologijas individų, namų ūkių, verslo įmonių.
ĮVADAS
XX– XXI amžiuje informacijai yra skiriamas ypatingas dėmesys, gal todėl šis laikotarpis dar yra vadinamas „informacijos arba informacinių technologijų amžiumi“. Plintant globalizacijai, pasaulyje formuojasi naujas „žinių“ arba „informacinės“ visuomenės tipas. Informacinės visuomenės plėtra gvildenama įvairiais aspektais: moksliniu, technologiniu, politiniu, ekonominiu, kultūriniu ir kitais. Jos šiuo metu yra aktualios Lietuvoje. Informacinis raštingumas - viena iš informacinės visuomenės technologijų.
Informacinis raštingumas apibrėžiamas kaip gebėjimų visuma, būtina individams suvokti informacijos reikmę, aptikti, vertinti ir veiksmingai naudoti reikiamą informaciją.
Kiekvieno žmogaus informacinio raštingumo lygis yra skirtingas. Jis priklauso nuo gyvenamos vietovės, išsilavinimo, amžiaus ir pajamų, todėl viena svarbiausių su informacinės visuomenės plėtra susijusių problemų laikoma vadinamos skaitmeninės atskirties atsiradimas. Skaitmeninė atskirtis (angl. digital divide) yra apibrėžiama kaip socialinės padėties skirtumas tarp naudojančių ir nenaudojančių informacines technologijas individų, namų ūkių, verslo įmonių. Šis reiškinys sąlygoja visuomenės skilimą į piliečius, turinčius prieigą prie informacijos, ir tuos, kurie neturi. Kadangi informacijos svarba auga, skirtumas tarp naudojančių ir nenaudojančių IT gyventojų gilėja, apribodamas pastarųjų galimybes integruotis į Lietuvos ir Europos visuomenę bei konkuruoti.
Kaimo žmonių informacinio raštingumo lygis yra kur kas žemesnis nei didmiesčių gyventojų. Todėl jų informaciniam raštingumui ugdyti ir realizuoti būtinos technologijos ir priemonės, kurioms kurti ir vystyti reikalingos kompiuterinės instrumentinės priemonės, informacijos...
Šį darbą sudaro 2115 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!