Ne kartą esame girdėję, jog žmogus, kuriuo nuolat yra manipuliuojama, yra prilyginimas lėlei ir tampa lyg auka, kuri yra valdoma aistrų, instinktų ar net kitų asmenų. Tuomet žmogaus asmeninis gyvenimas tampa nevaldomas, individas negali jaustis visiškai laimingas ir laisvas. Prieš jį supančią aplinką žmogus jaučiasi menkas, neturintis galios ir visiškai bevertis. „Kada žmogus gali pavirsti marionete?“ – tai klausimas, su kuriuo susiduriame savo asmeniniame gyvenime.
Žmogus tampa marionete tuomet, kai jis valdomas savo gyvuliškų instinktų. Dvidešimtajame amžiuje, Vakarų Europoje, tapo populiarus ekspresionizmas. To meto visuomenė buvo stipriai nukentėjusi nuo Pirmojo pasaulio karo, tad rašytojų kūryboje buvo būdinga tamsios civilizacijos atskleidimas. Kūrėjai pasaulį vaizdavo žiaurų ir negailestingą, dažnai net su ironija. Panašiai aplinką aprašė ir modernios prozos veikėjas - Jurgis Savickis. Jo novelėse vyravo platus vakarietiškas akiratis. Nemažą laiko dalį praleisdamas ne Lietuvoje, jis turėjo galimybę stebėti kitas kultūros šalis ir taip galėjo savo kūryboje atskleisti savo suvokimą apie pasaulį. Novelėse jis stengėsi atskleisti tikras problemas, nebandė vaizduoti idealaus pasaulio. Veikėjai yra valdomi instinktų ir tuščiagarbiai, o jų gyvenimas vaizduojamas kaip teatras. Novelėje „Kova“ yra vaizduojamas berniuko gyvenimas, kuris gyvena nepasiturinčioje šeimoje. J. Savickis atvirai aprašo skaudžią vaiko kasdienybę - kaip jis išgyvena tėvo girtuokliavimą. Deja, tėvui nėra svarbi šeimos ateitis, jis jaučia visišką laisvę nuo pareigų. Valdomas gyvuliškų instinktų tėvas yra priklausomas nuo alkoholio. Šie „velnio lašai“ stipriai paveikia tėvą - vietoj to, kad rūpintųsi šeimos darna, jis pasirenka girtuokliauti karčemoje: „Tik vyriškų batų užkulniai atsiliepdavo į muzikos instrumento dėžę, manieringai linkčiojant vyrams savo keliais, it negalint atitraukti nuo dėžės kaip ir prilipusių kojų. Ak, kaip jiems buvo linksma! Jie buvo mediniai ir rankena suko ant vielų pakabintas marionetes.“ Palyginimas su marionetėmis rodo, jog žmonių likimas jau nulemtas, o jų galimybė kurti savo likimą yra bevertė. Taigi, žmogus tapdavo marionete tuomet, kai praranda visas žmogiškąsias vertybes ir yra valdomas savo instinktų.
Žmogus...
Šį darbą sudaro 631 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!