Rašiniai

Kada žmogus tampa marionete?

10   (1 atsiliepimai)
Kada žmogus tampa marionete? 1 puslapis
Kada žmogus tampa marionete? 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Ne kartą esame girdėję, jog žmogus, kuriuo nuolat yra manipuliuojama, yra prilyginimas lėlei ir tampa lyg auka, kuri yra valdoma aistrų, instinktų ar net kitų asmenų. Tuomet žmogaus asmeninis gyvenimas tampa nevaldomas, individas negali jaustis visiškai laimingas ir laisvas. Prieš jį supančią aplinką žmogus jaučiasi menkas, neturintis galios ir visiškai bevertis. „Kada žmogus gali pavirsti marionete?“ – tai klausimas, su kuriuo susiduriame savo asmeniniame gyvenime.
Žmogus tampa marionete tuomet, kai jis valdomas savo gyvuliškų instinktų. Dvidešimtajame amžiuje, Vakarų Europoje, tapo populiarus ekspresionizmas. To meto visuomenė buvo stipriai nukentėjusi nuo Pirmojo pasaulio karo, tad rašytojų kūryboje buvo būdinga tamsios civilizacijos atskleidimas. Kūrėjai pasaulį vaizdavo žiaurų ir negailestingą, dažnai net su ironija. Panašiai aplinką aprašė ir modernios prozos veikėjas - Jurgis Savickis. Jo novelėse vyravo platus vakarietiškas akiratis. Nemažą laiko dalį praleisdamas ne Lietuvoje, jis turėjo galimybę stebėti kitas kultūros šalis ir taip galėjo savo kūryboje atskleisti savo suvokimą apie pasaulį. Novelėse jis stengėsi atskleisti tikras problemas, nebandė vaizduoti idealaus pasaulio. Veikėjai yra valdomi instinktų ir tuščiagarbiai, o jų gyvenimas vaizduojamas kaip teatras. Novelėje „Kova“ yra vaizduojamas berniuko gyvenimas, kuris gyvena nepasiturinčioje šeimoje. J. Savickis atvirai aprašo skaudžią vaiko kasdienybę - kaip jis išgyvena tėvo girtuokliavimą. Deja, tėvui nėra svarbi šeimos ateitis, jis jaučia visišką laisvę nuo pareigų. Valdomas gyvuliškų instinktų tėvas yra priklausomas nuo alkoholio. Šie „velnio lašai“ stipriai paveikia tėvą - vietoj to, kad rūpintųsi šeimos darna, jis pasirenka girtuokliauti karčemoje: „Tik vyriškų batų užkulniai atsiliepdavo į muzikos instrumento dėžę, manieringai linkčiojant vyrams savo keliais, it negalint atitraukti nuo dėžės kaip ir prilipusių kojų. Ak, kaip jiems buvo linksma! Jie buvo mediniai ir rankena suko ant vielų pakabintas marionetes.“ Palyginimas su marionetėmis rodo, jog žmonių likimas jau nulemtas, o jų galimybė kurti savo likimą yra bevertė. Taigi, žmogus tapdavo marionete tuomet, kai praranda visas žmogiškąsias vertybes ir yra valdomas savo instinktų.
Žmogus...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 631 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (631 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (631 ž.)
  • Word failas 18 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Samprotavimo pastraipa "Kada žmogus tampa marionete?" remiantis J. Savickio „Kova“

Samprotavimo pastraipa "Kada žmogus tampa marionete?" remiantis J. Savickio „Kova“ Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Ką atsakytumėte į Hamleto klausimą: „O kas yra žmogus?“(Maironis, V. M. – Putinas, J. Savickis)

Ką atsakytumėte į Hamleto klausimą: „O kas yra žmogus?“(Maironis, V. M. – Putinas, J. Savickis) Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Nesubrendęs žmogus pasižymi tuo, kad jis pasiryžęs dėl kilnaus tikslo numirti; tuo tarpu subrendęs žmogus pasiryžęs tam tikslui paskirti savo gyvenimą

Nesubrendęs žmogus pasižymi tuo, kad jis pasiryžęs dėl kilnaus tikslo numirti; tuo tarpu subrendęs žmogus pasiryžęs tam tikslui paskirti savo gyvenimą Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Kada kompiuteris tampa pavojinga priklausomybe?

Kada kompiuteris tampa pavojinga priklausomybe? Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį