Rašiniai

Kada žmogaus gyvenimas yra prasmingas? Rašinys

10   (1 atsiliepimai)
Kada žmogaus gyvenimas yra prasmingas? Rašinys 1 puslapis
Kada žmogaus gyvenimas yra prasmingas? Rašinys 2 puslapis
Kada žmogaus gyvenimas yra prasmingas? Rašinys 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kada žmogaus gyvenimas yra prasmingas?

Eiliškumo tvarka remtis autoriais 1.Kudirka 2.Biliūnas 3.Škėma

,,Spręsti apie žmogaus gyvenimo prasmę neįmanoma iš jo trukmės, juk skaitoma biografija vertinama ne pagal jos ilgį, knygos puslapių skaičių, o pagal jos turiningumą", - yra pasakęs austrų psichiatras Viktor Emil Frenkl. Ši mintis reiškia, kad žmogui nėra svarbu, kiek ilgai jis yra gyvenęs, svarbu tai, kiek jis yra turėjęs gyvenimo įvykių ir gali papasakoti prisiminimų. Tad galima iškelti klausimą, kada žmogaus gyvenimą galima būtų vadinti pilnaverčiu ir prasmingu?

Žmogaus gyvenimas tampa pilnaverčiu tada, kai jis turi savo tikslą ir nuveikia kažką naudingo dėl kitų. XIX amžiaus antrosios pusės prozininko Vinco Kudirkos eilėraštyje ,,Varpas” aprašomas jo paties asmeninės laisvės aukojimas dėl tėvynės gerovės. XIX a. Lietuva buvo užimta carinės Rusijos. Autorius Vincas Kudirka smerkė carinės Rusijos priespaudą, todėl, norėdamas pasipriešinti, redagavo laikraštį „Varpas“ ir kūrė eilėraščius. Šie darbai - reikšmingiausia visuomeninė V. Kudirkos veikla. Per „Varpą“ V. Kudirka nubrėžė kryptį tautiniam sąjūdžiui ir kultūrinei veiklai. Varpininkai akcentavo lietuvių tautos priklausymą Vakarų Europos kultūros tradicijai. Jų užsibrėžiamas uždavinys – kelti lietuvių tautą į civilizacijos aukštumas. Siekiama tokių vertybių, kaip demokratija, tolerancija, veiklumas, racionalumas. Tautinis atgimimas suvokiamas kaip pažangus reiškinys, modernėjimo procesas. V. Kudirka dėl nuosmukio kaltina ne tik carinės Rusijos priespaudą, bet ir pačių lietuvių tingumą, nerangumą, konservatyvumą. Literatūroje varpininkai rėmė realizmo meną dėl jo ryšio su realiu gyvenimu. Didžiausias dėmesys skiriamas socialinėms problemoms, individo vidinio pasaulio gelmė (romantinės literatūros pamatas) tampa neįdomi. Kita vertus, daug dėmesio skiria pačiai lietuvių kalbai: imasi ją norminti, kalbą vertina kaip pasipriešinimo priemonę rusinimo politikai (tuo metu Lietuvoje buvo spaudos draudimo laikotarpis). Nedidelį savo poezijos pluoštą V. Kudirka sudėjo į eilėraščių rinkinį „Laisvos valandos“. Rinkinio pavadinimas skamba kiek paradoksaliai: laisvos valandos – tai ne laisvalaikis, kaip turėtų būti, bet sunkus darbas, eilėraščių, skirtų aukštiems idealams įtvirtinti, kūrimas. V. Kudirkos kurta oratorinė poezija turi vieną adresatą – tautą – ir yra paremta etiniais principais: įsipareigojimu dirbti tėvynės ir tautos labui, aukštų idealų siekimu,tarnavimu tėvynei. Vadinasi, net ir laisvalaikis – darbas visuomenei. Ypač prasmingas proginis eilėraštis „Varpas“, skirtas pirmajam žurnalo „Varpas“ numeriui. Eilėraštyje „Varpas“ lyrinis subjektas kviečia lietuvius kovoti už nepriklausomybę: „Tai skambink „Varpe“! tegul gaudims tavo/Išilgai, skersai eina per Lietuvą!“ Kiekvieno posmo paskutinėje eilutėje kartojamas žodis „kelkite“. Šiuo pakartojimu norima pasakyti, kad tauta turi atsibusti, susivienyti, aukotis ir kovoti už savo šalies laisvę. „Neužilgo susižiedavau su Lietuvos literatūra ir iki šiai dienai savo sužieduotinės neapleidžiu“, – tai V. Kudirkos žodžiai „Iš mano atsiminimų keletas žodelių“. Taigi, V. Kudirka visu savo gyvenimu ir kūryba parodė prometėjišką apsisprendimą tarnauti Lietuvai, jos žmonėms ir taip įprasmino savo būtį.

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1239 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (1239 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 3 psl., (1239 ž.)
  • Word failas 25 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt