Referatai

Johano Volfgango Getės gyvenimas

10   (3 atsiliepimai)
Johano Volfgango Getės gyvenimas 1 puslapis
Johano Volfgango Getės gyvenimas 2 puslapis
Johano Volfgango Getės gyvenimas 3 puslapis
Johano Volfgango Getės gyvenimas 4 puslapis
Johano Volfgango Getės gyvenimas 5 puslapis
Johano Volfgango Getės gyvenimas 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

J.V.Getės gyvenimas: vaikystė, studijų metai, pomėgiai, Veimaro metai, didžiausi ir svarbiausi jo veikalai, mirtis. Naudota literatūra.

Ištrauka

Johanas Volfganas Gėtė – tai žymus vokiečių romantizmo mąstytojas, literatūros klasikas, politikas, filosofas, tyrinėtojas, keliautojas. Turbūt kiekvienam teko girdėti apie jo garsią tragediją „Faustas“, tačiau tik nedaugelis žino, kad šį kūrinį rašytojas rašė pusę savo gyvenimo (60 metų). Tai numesdamas, tai vėl prisėsdamas ir taip po truputį dėliodamas, galiausiai užbaigė šį šedevrą.
J.V.Gėtės vaikystė.
Johanas Volfgangas Gėtė (vok. Johann Wolfgang von Goethe) gimė 1749 m. rugpjūčio 28 d. Frankfurte prie Maino, turtingoje protestantų šeimoje. J.V.Gėtė turėjo galimybę stebėti vieną svarbiausių XIX a. istorinių įvykių – Vokietijos suvienijimą, kuris buvo baigtas 1871 m. Jau nuo vaikystės pasireiškė J.V.Gėtės polinkis į meną. Vaikystėje lankė įvairius savęs stebėsenos būrelius, kuriuose daug dėmesio buvo skiriama jausmams. Taip pat lankė teatrą ir vaidino mėgėjiškuose spektakliuose.
Vaikystė pavydėtina. Tėvai rūpinosi savo sūnaus mokslais, samdydami privačius mokytojus. Todėl nenuostabu, kad Johanas Gėtė mokėjo daug kalbų: graikų, prancūzų, italų, lotynų ir anglų. Taip pat buvo mokamas šokių meno, jojimo ir fechtavimosi.
J.V.Gėtės studijų metai ir pomėgiai.
Tėvų verčiamas ir tęsdamas šeimos tradicijas 1765 m. – 1768 m. studijavo teisę Leipcigo universitete. Tačiau jam teisės studijos sekėsi sunkiai - jų nebaigė. Galbūt tam turėjo įtakos ir atsiradusios ligos.
1770 m. tėvui galutinai trūko kantrybė ir išsiuntė savo sūnų į Strasbūrą. 1770 - 1771 m. Gėtė galutinai baigė teisės studijas Strasbūro universitete. Beto, mokėsi anatomiją, chemiją. Šiame universitete vienas J.V.Gėtės pažįstamas (Herderis, su kuriuo vėliau tapo neišskiriamais draugais) pripildė entuziazmo Viljamui Šekspyrui, Biblijai, Homerui, Vokietijos viduržemiškai praeičiai ir liaudiškom dainom. Kaip tikras Švietimo epochos žmogus, J.V. Gėtė jautėsi laisvas, kūrybingas, turintis laiko ir išteklių lavinti save, domėtis visomis sritimis. Būdamas pasiturintis, savarankiškai studijavo menotyrą, gamtotyrą. Rašytojas ypač domėjosi alchemija, fizionomika, spiritizmu, pranašavimo menu, kabala. Jį traukė ir žavėjo įvairūs simboliai, emblemos, alegorinės figūros. Visą gyvenimą J.V. Gėtė priklausė slaptoms draugijoms. J.V. Gėtė buvo mažiausiai susijęs su filosofija – jos nemėgso, ji jam atrodė nuobodi. Labiausiai domėjosi...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 801 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • PPATARMĖ2
 • J.V.GĖTĖS GYVENIMO FAKTAI.2
 • J.V.Gėtės vaikystė.2
 • J.V.Gėtės studijų metai ir pomėgiai 3
 • J.V.Gėtės naujas gyvenimas – Veimaro metai..3
 • J.V.Gėtės trys kūrybos dešimtmečiai XIXa. pradž. ir didžiausi jo
 • veikalai..4
 • J.V.Gėtės mirtis..4
 • IŠVADOS..5
 • NAUDOTOS LITERATŪROS SĄRAŠAS.5

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (801 ž.)
Darbo duomenys
 • Lietuvių kalbos referatas
 • 6 psl., (801 ž.)
 • Word failas 44 KB
 • Įkeltas: 2024 m.
 • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt