Vilnius, 2009
ĮVADAS
Italija viena iš seniausių pasaulio šalių, žmonijos lopšinė, viena iš Europos Sąjungos įkūrimo inicjatorių. Tai kraštas turtingas ne tik savo papročoais ir kultūra, bet ir joje vykstančiais ekonominiais procesais. Šio darbo tikslas artimiau susipažinti su šios šalies ekonomino bei socialinio vystymosi tendencjiomis, geriau pažinti jos ūiį, kartu įžvelgti ir jo vystymosi galimybes bei palyginti jas su mūsų krašto ekonomine situacija.
Darbe yra panaudota Statistikos Departamento, Ūkio Ministerijos, Finansų Ministerijos statistiniai duomenis, Lietuvos Banko ekonominės politikos apžvalga bei įvairūs straipsniai ekonomine ir socialine tematika.
1. ITALIJA IR JOS EKONOMINĖ SITUACIJA
1.1 BENDRA APŽVALGA
Italijos Respublika yra Europos pietuose, užima Apeninų pusiasalį, Sicilijos ir Sardinijos salas, bei daugybė smulkių salelių. Italijos kaimyninės valstybės: Prancūzija, Šveicarija, Austrija, Slovenija, šalies viduje yra Vatikanas ir San Marinas. Italijos plotas: 301,23 tūkst. km2, gyventojų skaičius 58 milijonai (2003 m. liepos m.). Italija, viena iš Europos Sąjungos sukūrimo iniciatorė, dalyvauja svarbiausiose pasaulio politinėse ir ekonominėse organizacijose: Didžiojo septyneto grupėje (G-7), Ekonominio bendradarbiavimo ir vystymo organizacijoje (OECD), Pasaulio prekybos organizacijoje (WTO), Tarptautiniame valiutos fonde (IMF) ir kt.
Italija turi įvairią industrinę ekonomiką su beveik tokia pačia gamybos apimtimi kaip Prancūzijos ar Didžiosios Britanijos. Kapitalistinė ekonomika yra padalinta į išvystytą šiaurinę, kur dominuoja privačios kompanijos, ir mažiau išvystytą agrokultūrinę pietinę, kur yra daugiau nei 20% bedarbių. Dauguma produktų, reikalingų pramonei, ir daugiau nei 75% energetinių produktų yra importuojami. Keletą metų Italija turėjo biudžetą, atitinkantį EMU (Europos Valiutų Sąjunga) reikalavimus. Vyriausybės atstovai, darbdaviai ir darbininkai sutiko atnaujinti 1993m. "socialinį paktą", kuris buvo plačiai kredituotas ir sureguliavo Italijos infliacijos lygį iki EMU reikalavimų.
ŪKIS.Ūkio struktūroje apie 40% nacionalinių pajamų teikia PRAMONĖ, ir maždaug tokia pat dalis dirbančių žmonių užsiima šia ūkio veikla. Italijai trūksta savų gamtos išteklių, todėl daugelis pramonės įmonių perdirba įvežtines žaliavas. Svarbiausios krašto pramonės šakos - metalurgija, mašinų gamyba, laivų statyba, chemijos pramonė ir naftos perdirbimas. Pagal aliuminio, cinko, švino gamybą Italija yra...
Šį darbą sudaro 6172 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!