1251m. – Mindaugas priėmė krikštą.
1253m. – Mindaugas vainikuotas karaliumi. Lietuva tapo kriščioniška karalystę.
1323m. – Vilnius pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose.
1385m. – Buvo pasirašyta Krėvos sutartis: pagal ja Jogaila turi pasikrikštyti ir pakrikštyti Lietuvą, atgauti ir susigrąžinti Lenkijai prarastas žemes, sujungti Lietuvą ir Lenkiją, paleisti Lietuvoje esančiuas lenkų belaisvius, sumoketi 200tūkst. Auksinių V.Habsburgui už išardytas sužadėtuves.
1386-1569m. – LDK nuo krikšto iki Liublino unijos.
1387m. – Lietuvos gyventojų krikšas. Vilniui suteiktas Magdeburgo teiė (teise turėti savo savivaldą).
1410m.- Žalgirio mūšis (didžiausios kautyneės viduramžių europoje) LDK ir Lenkijos karinės jėgos įžengia i Kryžiuočių ordino teritorija ir pradeda žygį i Marienburgą. Laimi LDK.
1413m. – pasirašoma Horodlės taika gresiant karo pavojui su kryžiuočiais. Susitariama dėl Lietuva ir Lenkijos valstybių santykių.
1547m. – Mažvydas išleido pirmąją lietuvišką knyą Karaliaučiuje – „Katekizmą“.
1579m. – Vilniaus kolegija perorganizuota į universitetą.
1569m. – sudaryra Liublino unija – pasirašyta sutartis Liublino seime, kuria sujungta Lenkijos karalystė su Ldk ir pavadinta Abiejų Tautų respublika (ATR).
1791m. Gegužės 3 d. – pagal 3-iosios konstitucijos (11 staispnį) tiksklas – sustiptinti karaliaus valdžią ir atsikratyti svetimų valstybių įtakos. Auksčiausia valdžia suskirstoma į įstatymų leidžiamąją, vykdomąją ir teisminę.
1772m. – I (ATR) Respublikos padalijimas. Dalyvauja Rusija, Austrija, Prūsija. Po I padalijimo sumažėja respublikos valstybės plotas ir gyventojų skaičius. (padalijimas ratifikuojamas 1773m).
1793m. – II (ATR) Respublikos padalijimas. Dalyvauja Rurija ir Prūsija (Austrija nedalyvavo, nes kariavo su Prancūzija).
1794m. – sukilimas Lenkijoje ir Lietuvoje. Sukilime dalyvavo bajorai, miestiečiai, valstiečiai. Sukilimo vadai: Kosčiuška ir J. Jasinskis. Tikslas: atkurti ATR.
1795m. – III ATR padalijimas. Galutinai pasidalijo: Rusija, Austrija, Prūsija.
1812m. - Imperatoriaus Napoleono I kariuomenė įžengė į Lietuvą, prasidėjo laikotarpis istorijoje vadinamas prancūzmečiu. Šis laikotarpis dažnai prisimenamas dėl dviejų žymesnių krašto politinio-visuomeninio gyvenimo permainų: Rusijos imperijos viešpatavimo pabaigos bei tuo metu atsiradusių vilčių atkurti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valstybingumą.
1830 – 1831m.- sukilimas Lenkijoje ir Lietuvoje.1795m.po III ATR padalijimo didesnė Lietuvos dalis buvo prijungta prie Rusijos imperijos, o Užnemunė...
Šį darbą sudaro 4405 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!