Mokslas yra žinių apie visatą kaupimas. Mokslo reikšmė žmonijai savaime suprantama: mokslas buvo ir bus, be jo neįmanoma tolesnė pažanga. Vien pažiūrėjus į istoriją, matyti mokslo šuoliai. Stebima, registruojama ir nuolat kaupiami duomenys, o sukaupus pirminius duomenis daromi išradimai.
Tai nuolatinis ieškojimas, nes mokslininkų netenkina pirmasis rastas paaiškinimas, jie visada ieško tikslesnio bei išsamesnio bandydami atskleisti esmines viso ko priežastis.
Tirti Visatą milžiniškas uždavinys, todėl nenuostabu, kad yra tiek daug skirtingų mokslo šakų. Fizika tiria materijos savybes, struktūrą ir judėjimo dėsnius. Chemija nagrinėja vienines medžiagas, arba elementus, kurių yra Visatoje, ir tiria, kaip jie jungiasi sudarydami sudėtingesnes medžiagas, vadinamas cheminiais junginiais. Augalus ir gyvūnus tiriantis mokslas vadinamas biologija. Ji nagrinėja, kaip jie auga, minta, dauginasi ir kaip per ilgą laiką kinta. Geologija tiria Žemės formą ir sandarą, meteorologija – orą ir Žemės atmosferą. Skaičių, figūrų ir dydžių mokslas – matematika – mokslininkams padeda atlikti matavimus ir skaičiavimus ir perprasti eksperimentų bei tyrimų rezultatus.
Mokslas nėra vien tik darbas laboratorijoje. Mašinos padeda ir atlieka užduotis, nes paklūsta tam tikriems mokslo dėsniams, kurie valdo jų veiksmus. O jei vis dėl to genda, tai gedimus nulemia kiti dėsniai. Tie dėsniai buvo atrasti, nes mokslininkai domėjosi pasauliu ir stebėjo įvairius įvykius.
Šiuo metu mokslas yra labai stipriai pažengęs. Šiame referate aš aprašysiu keletą svarbesnių išradimų atkeliavusių į Lietuvą.
Kai natūralių azoto šaltinių – organinių trąšų ir iškasamos salietros ėmė nebepakati, žmonijai iškilo bado grėsmė. Žemės ūkis nesugebėjo išmaitinti gausėjančių žemės gyventojų.
Nuo 18 a. vidurio, mokslininkai ieškojo efektyvaus azoto trąšų gamybos būdo.
1903 m. dviem norvegams Fizikui Birkelandui ir verslininkui Eydes'ui pavyko surišti ore esantį azotą. Eydes seniai puoselėjo idėją, kad azotą iš oro būtų galima išgauti panaudojus "didžiausią pasaulyje žaibą" - elektros išlydį, o Birkelandas savo laboratorijoje turėjo tokio žaibo sukūrimui reikalingą įrenginį - "elektrinę patranką". Patranką įjungus užsižiebdavo galinga iki 3000 laipsnių temperatūros elektros iškrova, kuri sujungdavo ore esančius...
Šį darbą sudaro 2061 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!